Eden vyměnili za Indonésii. Jak se v exotické Jakartě vede bývalým hráčům Slavie?

Slavia si udělala na fotbalové scéně parádní jméno a o hráče z Edenu bývá pravidelně zájem na přestupovém trhu. Třeba až v Indonésii.

Hráči ze Slavie odcházejí do Anglie, Itálie či Belgie. Lákají je i další zahraniční kluby a loni v létě v Edenu lovila také Persija Jakarta z Indonésie, která přivedla hned tři bývalé hráče sešívané družiny. Jak se jim v exotické destinaci vede? Podívejte se. 

Pokračování 2 / 4

Júsuf Hilál 

Jusuf Slavia Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Ve Slavii se po příchodu z Bomehiams příliš neprosadil, zato v Indonésii září. Devětadvacetiletý reprezentant z Bahrajnu, jenž v minulé sezoně hostoval v Liberci, nasázel v letošním ročníku indonéské ligy už devět branek a je elitním kanonýrem celého týmu. 

FotoPavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Michael Krmenčík 

Michael Krmenčík Slavia.jpg

Bývalého kanonýra Plzně chtěla v létě roku 2021 získat Sparta. Michael Krmenčík ale pláchl do Slavie, která věřila, že s ním postoupí do Ligy mistrů. Krmenčík v Edenu hostoval z Brugg, ve 14 ligových zápasech dal ale za sešívané jen čtyři branky a od února už nehrál. Ve Slavii skončil, Bruggy ho nechtěly, a tak odešel do Jakarty. I tam od něj ale asi čekali víc než pět dosavadních branek. Naposledy se trefil v září, v prosinci dokonce vyfasoval šestizápasový trest za plivnutí na soupeře. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Ondřej Kúdela 

Ondřej Kúdela Slavia 22 Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Do Jakarty odešel ze Slavie taky Ondřej Kúdela, který se během působení v Edenu zařadil mezi nejlepší české stopery. Hodně jej ale ovlivnila rasistická kauza v souboji s Rangers, loni jej navíc trápily zdravotní problémy. V minulém ročníku proto za Slavii odehrál jen 15 ligových zápasů a tím svou sešívanou misi uzavřel. V Indonésii nastupuje pravidelně a v základní sestavě, na kontě má i dvě branky.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud