Lukáš Havel - Jen dva hráči Českých Budějovic letos zatím nevynechali ani jednu minutu. Jedním z nich je i Lukáš Havel, který patří k základním stavebním kamenům jihočeské defenzivy. Dvaadvacetiletý bek je navíc hodně produktivní a k postupu pomohl i šesti vstřelenými góly. Foto: Marek Podhora / MAFRA / Profimedia
 Jiří Kladrubský - Kapitán a duše týmu. Jiří Kladrubský dříve hrával i za Spartu, působil také ve Slovanu Bratislava, poslední tři roky ale kope za České Budějovice, kterým chtěl pomoct s návratem mezi elitu. To se nyní třiatřicetiletému záložníkovi konečně povedlo.  V aktuálním ročníku dal už šest branek a přidal 12 asistencí. Foto: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia
 David Ledecký - Pětadvacetiletý útočník je pod postupem podepsán výrazným písmem. Na kontě má totiž 17 vstřelených branek a je suverénně nejlepším kanonýrem soutěže. Vyrůstal ve Spartě, působil taky ve Znojmě či Jablonci, v nejvyšší lize si ale nezahrál. Na jih Čech přišel v létě z Polska a letos prožil životní sezonu. Foto: Stanislav Heloňa / MAFRA / Profimedia
 Ivo Táborský - Třiatřicetiletý útočník má zkušeností na rozdávání. Působil ve Slavii, Příbrami, Mladé Boleslavi či Teplicích, v nejvyšší soutěži odehrál už přes dvě stovky zápasů a vstřelil v nich 27 branek. Nyní je zpátky v Českých Budějovicích, kterým devíti góly a dvěma nahrávkami pomohl zpět mezi elitu. Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Dynamo je zpátky. 5 hráčů, kteří dovedli České Budějovice k postupu do Fortuna ligy

Fotbalisté Českých Budějovic slaví návrat mezi elitu. Jihočeši si zahrají nejvyšší soutěž znovu po čtyřech letech a Fortuna ligy tak začne „objevovat“ další zajímavá jména.

Do konce soutěže sice chybí ještě tři kola, fotbalisté Českých Budějovic už ale mají postup mezi elitu jistý. Na jihu Čech se totiž sešel velmi kvalitní tým, který v lize jasně dominoval. Jména jeho pěti klíčových hráčů najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Jindřich Staněk

Jindřich Staněk ČB Ondřej Bičiště MAFRA Profimedia.jpg

Sparťanský odchovanec zamířil z Letné do Evertonu, v Anglii se ale neprosadil, a nyní je jedničkou Českých Budějovic. Za Dynamo letos třiadvacetiletý gólman odchytal 17 zápasů, v nichž dostal jen 11 branek a vychytal devět čistých kont. Ale taky vyfasoval tři žluté karty!

Foto: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Lukáš Havel

Lukáš Havel ČB Marek Podhora MAFRA Profimedia.jpg

Jen dva hráči Českých Budějovic letos zatím nevynechali ani jednu minutu. Jedním z nich je i Lukáš Havel, který patří k základním stavebním kamenům jihočeské defenzivy. Dvaadvacetiletý bek je navíc hodně produktivní a k postupu pomohl i šesti vstřelenými góly.

Foto: Marek Podhora / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Jiří Kladrubský

Jiří Kladrubský ČB Ondřej Bičiště MAFRA Profimedia.jpg

Kapitán a duše týmu. Jiří Kladrubský dříve hrával i za Spartu, působil také ve Slovanu Bratislava, poslední tři roky ale kope za České Budějovice, kterým chtěl pomoct s návratem mezi elitu. To se nyní třiatřicetiletému záložníkovi konečně povedlo.  V aktuálním ročníku dal už šest branek a přidal 12 asistencí.

Foto: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia

Pokračování 5 / 6

David Ledecký

David Ledecký ČB Stanislav Heloňa MAFRA Profimedia.jpg

Pětadvacetiletý útočník je pod postupem podepsán výrazným písmem. Na kontě má totiž 17 vstřelených branek a je suverénně nejlepším kanonýrem soutěže. Vyrůstal ve Spartě, působil taky ve Znojmě či Jablonci, v nejvyšší lize si ale nezahrál. Na jih Čech přišel v létě z Polska a letos prožil životní sezonu.

Foto: Stanislav Heloňa / MAFRA / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Ivo Táborský

Ivo Táborský ČB.jpg

Třiatřicetiletý útočník má zkušeností na rozdávání. Působil ve Slavii, Příbrami, Mladé Boleslavi či Teplicích, v nejvyšší soutěži odehrál už přes dvě stovky zápasů a vstřelil v nich 27 branek. Nyní je zpátky v Českých Budějovicích, kterým devíti góly a dvěma nahrávkami pomohl zpět mezi elitu.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud