Jiří Novotný Bývalý dlouholetý kapitán Sparty, se kterou získal osm českých titulů, přišel do Mostu před jeho premiérovou sezonou v nejvyšší soutěži z ruské Kazaně. V úvodním ročníku odehrál 26 zápasů, v dalším ale moc prostoru nedostal, naskočil jen do čtyř duelů, v zimě pak zamířil do Blšan. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Martin Zbončák V roce 2002 získal titul s Libercem a následně za více než dvacet milionů korun přestoupil do Sparty. Ligový triumf slavil i na Letné, tam ale dlouho nevydržel, a přes Dynamo Moskva a Slavii se dostal až do Mostu, kde vydržel rok a půl, dohromady odehrál 39 zápasů, vstřelil jeden gól a přidal šest asistencí. Foto: ALEXANDR SATINSKÝ / MAFRA / Profimedia
 Aleš Pikl Významnou stopu v Mostě zanechal i Aleš Pikl. Bývalá dlouholetá opora Žižkova přišla do severočeského klubu ve druhé polovině sezony 2005/06 ze Zlína. Na jaře dal zkušený záložník čtyři branky a další čtyři trefy si připsal i v následujícím ročníku. Foto: Jan Hrouda / CNC / Profimedia
 Horst Siegl Řadu let býval elitním kanonýrem Sparty, hrál Ligu mistrů a patřil k nejlepším útočníkům ligy. Po odchodu z Letné hrál v Příbrami, Plzni a v sezoně 2005/06 se objevil zpátky na scéně s Mostem. V úvodním ročníku dal devět branek a přidal čtyři nahrávky, v další sezoně ale naskočil jen do pěti duelů, přesto se trefil dvakrát. Foto: Pavel Lebeda / CNC / Profimedia
6
Fotogalerie

Dycky Most! 10 známých hráčů, kteří si v Mostě zahráli nejvyšší českou soutěž

Seriál Most! se stal před několika lety hitem, který sledovaly miliony diváků. Co by za takovou popularitu dal místní fotbalový klub, který v minulosti působil i mezi českou elitou.

Most do nejvyšší soutěže postoupil před sezonou 2005/06, ve které vybojoval velmi dobré desáté místo. O rok později skončil dvanáctý, v ročníku 2007/08 se však propadl na poslední flek tabulky a sestoupil. Mostem během jeho působení mezi elitou prošla řada zajímavých hráčů. Jména deseti z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Martin Vaniak

Martin Vaniak Most Jan Hrouda CNC Profimedia.jpg

Úvodní mosteckou sezonu mezi elitou byl brankářskou jedničkou Martin Svoboda. V ročníku 2006/07 ale v klubu působil Martin Vaniak, jenž zasáhl do 26 zápasů a vychytal sedm čistých kont. Z Mostu zamířil do Slavie, se kterou získal dva tituly a zachytal si i v Lize mistrů.

Foto: Jan Hrouda / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 7

Jiří Novotný

Jiří Novotný Most Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Bývalý dlouholetý kapitán Sparty, se kterou získal osm českých titulů, přišel do Mostu před jeho premiérovou sezonou v nejvyšší soutěži z ruské Kazaně. V úvodním ročníku odehrál 26 zápasů, v dalším ale moc prostoru nedostal, naskočil jen do čtyř duelů, v zimě pak zamířil do Blšan.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 7

Martin Zbončák

Martin Zbončák Most ALEXANDR SATINSKÝ MAFRA Profimedia.jpg

V roce 2002 získal titul s Libercem a následně za více než dvacet milionů korun přestoupil do Sparty. Ligový triumf slavil i na Letné, tam ale dlouho nevydržel, a přes Dynamo Moskva a Slavii se dostal až do Mostu, kde vydržel rok a půl, dohromady odehrál 39 zápasů, vstřelil jeden gól a přidal šest asistencí.

Foto: ALEXANDR SATINSKÝ / MAFRA / Profimedia

Pokračování 5 / 7

Aleš Pikl

Aleš Pikl Most Jan Hrouda CNC Profimedia.jpg

Významnou stopu v Mostě zanechal i Aleš Pikl. Bývalá dlouholetá opora Žižkova přišla do severočeského klubu ve druhé polovině sezony 2005/06 ze Zlína. Na jaře dal zkušený záložník čtyři branky a další čtyři trefy si připsal i v následujícím ročníku.

Foto: Jan Hrouda / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 7

Horst Siegl

Horst Siegl Novotný Most Pavel Lebeda CNC Profimedia.jpg

Řadu let býval elitním kanonýrem Sparty, hrál Ligu mistrů a patřil k nejlepším útočníkům ligy. Po odchodu z Letné hrál v Příbrami, Plzni a v sezoně 2005/06 se objevil zpátky na scéně s Mostem. V úvodním ročníku dal devět branek a přidal čtyři nahrávky, v další sezoně ale naskočil jen do pěti duelů, přesto se trefil dvakrát.

Foto: Pavel Lebeda / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 7

Další známí hráči

Goce Toleski Most Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

V sezoně 2005/06 odehrál za Most čtyři zápasy záložník Tomáš Poláček, který následně zamířil do Sparty, s níž si zahrál i v Lize mistrů. V dalším ročníku mostecký dres oblékl zkušený záložník Martin Vozábal, jenž na severu Čech odehrál 13 ligových zápasů.

Během ročníku 2007/08 se tým hodně proměnil, deset startů si tehdy připsal bývalý reprezentační obránce Petr Johana, do 13 duelů zasáhl zkušený záložník Patrik Gedeon a sedm gólů ve 13 duelech vstřelil makedonský útočník Goce Toleski (na snímku), jenž následně zamířil do Slavie.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud