Slovan Bratislava  Lukáš Haraslín začínal s fotbalem už ve čtyřech letech a první krůčky dělal v bratislavském klubu FK Lamač. V deseti letech zamířil do Slovanu Bratislava, kde pak dál rozvíjel svůj talent. Toho si všimli i v mládežnických slovenských reprezentacích, za které Haraslín pravidelně nastupoval. Profimedia.cz

Slovan Bratislava
Lukáš Haraslín začínal s fotbalem už ve čtyřech letech a první krůčky dělal v bratislavském klubu FK Lamač. V deseti letech zamířil do Slovanu Bratislava, kde pak dál rozvíjel svůj talent. Toho si všimli i v mládežnických slovenských reprezentacích, za které Haraslín pravidelně nastupoval. Profimedia.cz

Dva roky na Letné. Připomeňte si, kterými kluby prošel Lukáš Haraslín, než zakotvil ve Spartě

Jsou to dva roky, co Sparta přivedla na Letnou výraznou posilu. Slovák Lukáš Harsalín se stal významnou postavou kádru a podílel se na zisku mistrovského titulu.

Slovenský reprezentant Lukáš Haraslín měl před dvěma lety vyřešit problémy na levé straně sparťanské sestavy, přišel na Letnou na hostování z Itálie a následně do pražského klubu přestoupil za půldruhého milionu eur. Kterými kluby předtím prošel? Na to odpovídají následující kapitoly. 

Pokračování 2 / 5

Slovan Bratislava

Lukáš Haraslín1.jpg

Lukáš Haraslín začínal s fotbalem už ve čtyřech letech a první krůčky dělal v bratislavském klubu FK Lamač. V deseti letech zamířil do Slovanu Bratislava, kde pak dál rozvíjel svůj talent. Toho si všimli i v mládežnických slovenských reprezentacích, za které Haraslín pravidelně nastupoval.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Parma Calcio

Lukáš Haraslín2.jpg

Lukáš Haraslín si zahrál se slovenskou reprezentací na mistrovství Evropy do 17 let a v roce 2013 zamířil do italské Parmy. Nejprve nastupoval za juniorku, v roce 2015 ale tehdy osmnáctiletý talent naskočil na San Siru do utkání proti AC Milán. Parma se ale v té době nenacházela v dobré kondici a Haraslín o několik měsíců později měnil dres.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Lechia Gdaňsk

Lukáš Haraslín-Gdaňsk1.jpg

Z Itálie zamířil Lukáš Haraslín do Gdaňsku, kam přestoupil jako volný hráč. V Polsku se prezentoval velmi dobrými výkony. V Ekstraklase odehrál celkem 108 zápasů, do statistik si připsal dvanáct branek, ke kterým přidal devatenáct asistencí a v lednu roku 2020 se vrátil zpátky do Itálie.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

US Sassuolo

Lukáš Haraslín Itálie.jpg

Do italského Sassuola přišel Lukáš Haraslín nejprve na hostování, které se pak změnilo v přestup za více než 44 milionů korun. V ročníku 2020/21 Serie A si připsal na konto 25 startů, ve kterých dal jeden gól a přidal jednu nahrávku. V létě pak odjel se slovenským týmem na Euro a nedlouho poté se stal posilou Sparty. Letenští ho přivedli na hostování s opcí, kterou uplatnili a Haraslín se stal před rokem za půldruhého milionu eur kmenovým hráčem Sparty.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud