Dva jsou pryč, další tři přišli. 7 cizinců, kteří potáhnou Plzeň k titulu

Plzeňskou kabinu v létě opustily dvě zahraniční akvizice. Michal Ďuriš odešel do Ruska a albánský záložník Ergis Kace se vrátil do PAOK Soluň. Místo nich však přišli jiní tři cizinci.

Bez názvu.jpg

K plzeňským tahounům už několik let patří hráči ze Slovenska. Na tom se nic nemění, i teď jich je v kádru Viktorky pět. V zimě k nim ale přibyli fotbalisté i z dalších dvou evropských zemí, kteří rozšířili počet plzeňských cizinců na sedm. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

Marek Bakoš

Marek Bakoš Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Jeden slovenský útočník, Michal Ďuriš, v zimě odešel do Ruska. Jeho krajan Marek Bakoš, který se do Plzně vrátil v létě z Liberce, však zůstává. Třiatřicetiletý forvard zkraje podzimu nastupoval v základní sestavě, od devátého kola ale odehrál jen 18 ligových minut. Jedničkou v plzeňském útoku je Michael Krmenčík, Bakoš a Tomáš Poznar budou čekat na šanci.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 8

Jakub Hromada

Jakub Hromada.jpg

Když mu bylo 16 let, debutoval ve slovenské lize. O dva roky později odešel do akademie Juventusu. Působil taky v Janově, hrál za Sampdorii a v roce 2015 posílil Senici. V létě ho získala Plzeň a Jakub Hromada předčil veškerá očekávání. Dvacetiletý střední záložník si vybojoval místo v sestavě a na podzim patřil k nejlepším hráčům Viktorky. Udrží si svou pozici?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

Patrik Hrošovský

Patrik Hrošovský 2.jpg

Patrik Hrošovský ze sebe už dávno shodil označení „nový Horváth“ a v Plzni píše svůj příběh. Čtyřiadvacetiletý tvořivý záložník, který je v prvním kádru Viktorky už třetím rokem, se v průběhu minulých let vypracoval v důležitou postavu plzeňského týmu.

Účastník loňského Eura sice na podzim krátce vypadl ze základní sestavy, od 11. kola ale nechyběl na hřišti ani minutu. Dovede na jaře Viktorku k titulu?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

Martin Chrien

Martin Chrien.jpg

Jednadvacetiletý slovenský záložník přišel do Plzně už v roce 2014, do kádru Viktorky se ale neprosadil a odešel na hostování. Působil v Českých Budějovicích, hrál za Brno a od léta byl v Ružomberoku.

V zimě se vrátil na západ Čech a v přípravě se jevil výborně. Chtěl se rvát o místo mezi vyvolenými, před odletem na soustředění se ale zranil. Kouč Pivarník s ním však počítá.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Andreas Ivanschitz

Andreas Ivanschitz ČR 2.jpg

Nejvýraznější zimní plzeňská posila, od níž si slibují, že zastane podobnou roli, jako dříve plnil Pavel Horváth. Andreas Ivanschitz přišel s vizitkou bývalého kapitána rakouské reprezentace, má zkušenosti ze Španělska či z USA, kde nedávno pomohl Seattlu k historickému titulu. Jak se novému špílmachrovi plzeňské zálohy povede na západě Čech?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

Erik Janža

Erik Janža.jpg

David Limberský měl až doteď „rezervovánu“ pozici na levém kraji obrany, z něhož ho nikdo nemohl vyšoupnout. V zimě se to ale změnilo, Viktorka koupila za 750 tisíc eur třiadvacetiletého slovinského beka Erika Janžu, s nímž podepsala smlouvu na 4,5 roku. Brzy, možná už na jaře, začne Limberského vytlačovat ze sestavy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

Matúš Kozáčik

Matúš Kozáčik Ladislav Němec  MAFRA  Profimedia.jpg

Bývalý gólman Sparty či Slavie je v Plzni už od roku 2012. Od té doby je jednička slovenské reprezentace, s níž si loni zachytal na Euru, neotřesitelnou brankářskou volbou všech trenérů. Třiatřicetiletý gólman patří k ligové elitě, dlouhodobě si drží nadstandardní výkonnost a na jaře bude znovu důležitým hráčem v honbě za titulem.

Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia.jpg

Doporučujeme

Články odjinud