Ladislav Almási (Baník) - 8 gólů  Klíma vstoupil do jara coby ostravská útočná jednička, Baník má však k dispozici ještě jednoho velmi kvalitního útočníka. Tím je dvaadvacetiletý slovenský forvard Ladislav Almási, jenž do Baníku přišel před sezonou a během podzimu se dostal až do reprezentace své země. Podzim končil dvěma góly do sítě Slavie, v prvním jarním kole se sice neprosadil, na kontě má ale už osm zásahů. 
 Jean-David Beauguel (Plzeň) - 10 gólů  Poté, co o víkendu zaváhala jak Slavia, tak Sparta, se do čela ligové tabulky dostala Plzeň, která porazila 1:0 Hradec Králové. O triumfu Viktorky rozhodl Tomáš Chorý, suverénně nejlepším střelcem týmu je ale Jean-David Beaguel, jenž se letos trefil desetkrát. Po sezoně mu sice končí smlouva a v Plzni tak možná nastartoval svůj poslední půlrok, s českou soutěží by se ale určitě rád rozloučil korunou pro krále střelců. 
 Václav Jurečka (Slovácko) - 10 gólů  Hodně zajímavé bude sledovat jarní počínání Václava Jurečky. Sedmadvacetiletý útočník Slovácka odehrál parádní podzim, během něhož nasázel deset branek, ovšem v zimě okolo něj bylo pořádně rušno. Jurečkovi totiž končí v Uherském Hradišti smlouva a nový kontrakt nepodepsal. Spekulovalo se o jeho odchodu do Polska i do Plzně, ve hře bylo taky přeřazení do slováckého B týmu, Jurečka by měl být ale i na jaře týmovým útočníkem číslo jedna. 
 Ve hře jsou i další  Do hry o korunu pro krále střelců se však mohou vložit ještě další hráči. Sedm branek mají na kontě Ivan Schranz s Ondřejem Lingrem ze Slavie, sedmkrát se prosadil i Ewerton z Mladé Boleslavi. Šestkrát se pak trefil zkušený útočník Milan Škoda. Nebo se snad blýskne ještě někdo ze Sparty? Šest zásahů má na kontě Jakub Pešek, pětkrát se trefili Tomáš Čvančara s Adamem Hložkem, jenž se loni podělil o korunu pro krále střelců s Janem Kuchtou ze Slavie. Sedm gólů má na kontě i Matěj Pulkrab, očekává se ale, že po vypršení Čvančarova trestu o své místo v sestavě rudého týmu přijde.
5
Fotogalerie

Duo z Baníku i snajpr z Plzně. Podívejte se, kdo se na jaře utká o korunu pro krále střelců

Fortuna liga odstartovala prvním jarním kolem, které nebylo gólově příliš výživné. Střelecky naprázdno vyšla jak Slavia, tak Sparta.

Loni získal korunu pro krále ligových střelců (společně s Adamem Hložkem) Jan Kuchta, který se trefil devětkrát i na podzim. Jenže v zimě Slavii opustil a zamířil do Ruska. Z Fortuna ligy odešel i devítigólový Fortune Bassey z Českých Budějovic, a tak bude velmi zajímavé sledovat, kdo se nakonec stane elitním ligovým kanonýrem. Kdo každý se může o střeleckou korunu ucházet? Podívejte se.

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz 

Pokračování 2 / 6

Jiří Klíma (Baník) - 7 gólů 

profimedia-0644885176.jpg

Sílu ostravského celku ukázal hned první duel v Mladé Boleslavi, kde tým trenéra Smetany vyhrál 3:2. Hlavní hvězdou utkání se stal hostující útočník Jiří Klíma, který do Ostravy přišel před sezonou právě z Mladé Boleslavi. Ve dvou předešlých ročnících se trefil pokaždé sedmkrát, už teď je ale jasné, že míří výš. 

Foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Ladislav Almási (Baník) - 8 gólů 

GetFile (28).jpg

Klíma vstoupil do jara coby ostravská útočná jednička, Baník má však k dispozici ještě jednoho velmi kvalitního útočníka. Tím je dvaadvacetiletý slovenský forvard Ladislav Almási, jenž do Baníku přišel před sezonou a během podzimu se dostal až do reprezentace své země. Podzim končil dvěma góly do sítě Slavie, v prvním jarním kole se sice neprosadil, na kontě má ale už osm zásahů. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Jean-David Beauguel (Plzeň) - 10 gólů 

GetFile (31).jpg

Poté, co o víkendu zaváhala jak Slavia, tak Sparta, se do čela ligové tabulky dostala Plzeň, která porazila 1:0 Hradec Králové. O triumfu Viktorky rozhodl Tomáš Chorý, suverénně nejlepším střelcem týmu je ale Jean-David Beaguel, jenž se letos trefil desetkrát. Po sezoně mu sice končí smlouva a v Plzni tak možná nastartoval svůj poslední půlrok, s českou soutěží by se ale určitě rád rozloučil korunou pro krále střelců. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Václav Jurečka (Slovácko) - 10 gólů 

GetFile (30).jpg

Hodně zajímavé bude sledovat jarní počínání Václava Jurečky. Sedmadvacetiletý útočník Slovácka odehrál parádní podzim, během něhož nasázel deset branek, ovšem v zimě okolo něj bylo pořádně rušno. Jurečkovi totiž končí v Uherském Hradišti smlouva a nový kontrakt nepodepsal. Spekulovalo se o jeho odchodu do Polska i do Plzně, ve hře bylo taky přeřazení do slováckého B týmu, Jurečka by měl být ale i na jaře týmovým útočníkem číslo jedna. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Ve hře jsou i další

GetFile (29).jpg

Do hry o korunu pro krále střelců se však mohou vložit ještě další hráči. Sedm branek mají na kontě Ivan Schranz s Ondřejem Lingrem ze Slavie, sedmkrát se prosadil i Ewerton z Mladé Boleslavi. Šestkrát se pak trefil zkušený útočník Milan Škoda.

Nebo se snad blýskne ještě někdo ze Sparty? Šest zásahů má na kontě Jakub Pešek, pětkrát se trefili Tomáš Čvančara s Adamem Hložkem, jenž se loni podělil o korunu pro krále střelců s Janem Kuchtou ze Slavie. Sedm gólů má na kontě i Matěj Pulkrab, očekává se ale, že po vypršení Čvančarova trestu o své místo v sestavě rudého týmu přijde.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud