Filip Kaša   Další z plzeňských stoperů, který se dává dohromady. Situace Filipa Kaši je ale daleko složitější než v případě Tijaniho. Bývalý bek Baníku či Žiliny totiž nepatří mezi vyvolené muže trenéra Michala Bílka a očekává se, že v zimě odejde. Osmadvacetiletý Kaša, jemuž navíc po sezoně končí smlouva, by se mohl stát součástí obchodu s Bohemians 1905, odkud má do Plzně přijít Roman Květ. 
 Radim Řezník   Před loňskou sezonou byl na odchodu, nakonec se ale stal jedním z klíčových plzeňských hráčů na cestě za titulem. Třiatřicetiletý Radim Řezník ve Viktorce zůstal, během podzimu však vinou zranění podkolenní šlachy nezasáhl ani do jednoho ligového zápasu. Místo na pravém kraji obrany si udržel Libor Holík, zkušený Řezník by ale mohl být na jaro připraven. 
 Jan Kopic  Plzeňská stálice posledních let. V minulém ročníku dal Jan Kopic na cestě za titulem pět branek, ke kterým přidal tři nahrávky. Letos dvaatřicetiletý záložník naskočil vinou svalového zranění jen do osmi duelů, v jarních bojích o titul by ale měl sehrát ještě důležitou roli. 
 Jan Sýkora   Loni v Plzni hostoval a stal se jedním z klíčů mistrovské jízdy. Jan Sýkora dal čtyři góly, přidal šest nahrávek a v létě se stal kmenovým hráčem Viktorky, která jej přivedla z polské Poznaně. Letos toho ale zatím moc nestihl, v zářijovém šlágru se Slavií si ze souboje s Peterem Olayinkou odnesl zranění, po kterém pro něj podzim skončil. Teď už je ale zpátky v tréninku. 
6
Fotogalerie

Důležitá pomoc na cestě za titulem. Plzni se vyprazdňuje marodka, vítá 6 „posil"

Plzeň si na podzim zahrála v Lize mistrů. Zároveň drží první místo v tabulce a v další fázi sezony bude útočit na obhajobu titulu.

Viktorka byla před sezonou velmi aktivní na přestupovém trhu a přivedla řadu posil. Během podzimu však Plzeň trápily i zdravotní problémy. Teď se ale marodka vyprazdňuje a důležití hráči se vrací na scénu. O kom je řeč? Podívejte se. 

Pokračování 2 / 7

Mohamed Tijani  

Mohamed Tijani Plzeň Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Pětadvacetiletý stoper z Pobřeží slonoviny přišel do Plzně v létě ze Slavie. Uplynulý rok ale hostoval v Teplicích, kde se rozehrál do velmi dobré formy. Tu potvrdil taky ve Viktorce, i když toho během podzimu neodehrál tolik. Trápilo jej totiž svalové zranění, přesto Mohamed Tijani stihl ukázat kus svých kvalit. Pokud bude fit, bude bojovat o místo v základní sestavě. 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 3 / 7

Filip Kaša 

Filip Kaša Plzeň 22.jpg

Další z plzeňských stoperů, který se dává dohromady. Situace Filipa Kaši je ale daleko složitější než v případě Tijaniho. Bývalý bek Baníku či Žiliny totiž nepatří mezi vyvolené muže trenéra Michala Bílka a očekává se, že v zimě odejde. Osmadvacetiletý Kaša, jemuž navíc po sezoně končí smlouva, by se mohl stát součástí obchodu s Bohemians 1905, odkud má do Plzně přijít Roman Květ. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Radim Řezník 

Radim Řezník Plzeň 21.jpg

Před loňskou sezonou byl na odchodu, nakonec se ale stal jedním z klíčových plzeňských hráčů na cestě za titulem. Třiatřicetiletý Radim Řezník ve Viktorce zůstal, během podzimu však vinou zranění podkolenní šlachy nezasáhl ani do jednoho ligového zápasu. Místo na pravém kraji obrany si udržel Libor Holík, zkušený Řezník by ale mohl být na jaro připraven. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Jan Kopic 

Jan Kopic Plzeň 21.jpg

Plzeňská stálice posledních let. V minulém ročníku dal Jan Kopic na cestě za titulem pět branek, ke kterým přidal tři nahrávky. Letos dvaatřicetiletý záložník naskočil vinou svalového zranění jen do osmi duelů, v jarních bojích o titul by ale měl sehrát ještě důležitou roli. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Jan Sýkora 

Jan Sýkora Plzeň Michal Beranek  CNC  Profimedia.jpg

Loni v Plzni hostoval a stal se jedním z klíčů mistrovské jízdy. Jan Sýkora dal čtyři góly, přidal šest nahrávek a v létě se stal kmenovým hráčem Viktorky, která jej přivedla z polské Poznaně. Letos toho ale zatím moc nestihl, v zářijovém šlágru se Slavií si ze souboje s Peterem Olayinkou odnesl zranění, po kterém pro něj podzim skončil. Teď už je ale zpátky v tréninku. 

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 7

Jan Kliment 

Jan Kliment Plzeň Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Jedna z nejlepších letních plzeňských posil. Jan Kliment toho sice moc nenahrál, na hřišti ale ukázal víc než dost. Devětadvacetiletý útočník dal v šesti ligových duelech tři branky a další tři góly vstřelil v kvalifikačních bojích o postup do Ligy mistrů. Trefil se i v klíčovém souboji proti Karabachu a jeden gól dal taky Bayernu Mnichov. Pokud vyléčí svalové zranění, na jaře Plzni hodně pomůže. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud