Golden Mafwenta (Zambie)  Dvaadvacetiletý stoper přišel do Vyškova v roce 2021, má za sebou taky působení v USA. V letošním ročníku zasáhl do všech deseti zápasů a patří k oporám týmu. Na kontě má i tři starty v reprezentaci Zambie.

Golden Mafwenta (Zambie)
Dvaadvacetiletý stoper přišel do Vyškova v roce 2021, má za sebou taky působení v USA. V letošním ročníku zasáhl do všech deseti zápasů a patří k oporám týmu. Na kontě má i tři starty v reprezentaci Zambie.

 Bienvenue Kanakimana (Burundi)  Jedna z největších hvězd vyškovského souboru. Třiadvacetiletý útočník dříve působil v USA, Číně nebo Rakousku. Ve druhé lize se reprezentant z Burundi blýskl už 23 góly. Letos se Bienvenue Kanakimana trefil zatím dvakrát.
 Idjessi Metsoko (Togo/Francie)  Idjessi Metsoko dal letos už sedm branek a je druhým nejlepším střelcem soutěže. Třiadvacetiletý útočník, který má občanství Toga a Francie, je přitom ve Vyškově teprve od léta, kdy dorazil z Auxerre. Jak dlouho ve druhé lize vydrží?
 Musa Ramathan (Uganda)  Další hodně perspektivní vyškovský cizinec. Jednadvacetiletý Musa Ramathan, který odehrál i jeden zápas za národní tým Ugandy, je v Česku od loňského února, až do minulého podzimu hrál ale v USA. Africký stoper patří ve Vyškově mezi klíčové hráče.
 Cheick Souaré (Guinea/Francie)  Ofenzivní záložník je v kurzu, Cheick Souaré už stihl zaujmout Slavii nebo Plzeň. Prozatím ale zůstává ve Vyškově, kam přišel v zimě. Předtím byl ve francouzském Marseille, za které si připsal i jeden start v Ligue 1. Má guinejský původ, v mládežnických kategoriích ovšem reprezentoval Francii. Letos ve druhé lize nevynechal ani minutu, na kontě má dvě branky.
5
Fotogalerie

Druholigový hit. 5 klíčových cizinců z Vyškova, kteří se brzy zřejmě posunou výš

Fortuna národní liga je rok od roku zajímavější. Obrovský podíl na tom má i Vyškov, který v sobotu porazil Brno a je v čele tabulky.

Ve Vyškově působí řada reprezentantů z různých afrických zemí. Sampson Dweh je od léta v Plzni, Alexis Alegue zase v Jablonci. Ve Vyškově jsou však i další hráči, kteří se zřejmě už brzy posunou výš. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Golden Mafwenta (Zambie)

Bez názvu2.jpg

Dvaadvacetiletý stoper přišel do Vyškova v roce 2021, má za sebou taky působení v USA. V letošním ročníku zasáhl do všech deseti zápasů a patří k oporám týmu. Na kontě má i tři starty v reprezentaci Zambie.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Bienvenue Kanakimana (Burundi)

Bienvenue K. Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Jedna z největších hvězd vyškovského souboru. Třiadvacetiletý útočník dříve působil v USA, Číně nebo Rakousku. Ve druhé lize se reprezentant z Burundi blýskl už 23 góly. Letos se Bienvenue Kanakimana trefil zatím dvakrát.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Idjessi Metsoko (Togo/Francie)

MichalMalek_0051.jpg

Idjessi Metsoko dal letos už sedm branek a je druhým nejlepším střelcem soutěže. Třiadvacetiletý útočník, který má občanství Toga a Francie, je přitom ve Vyškově teprve od léta, kdy dorazil z Auxerre. Jak dlouho ve druhé lize vydrží?

Foto: MFK Vyškov

Pokračování 5 / 6

Musa Ramathan (Uganda)

Musa-Ramathan.jpg

Další hodně perspektivní vyškovský cizinec. Jednadvacetiletý Musa Ramathan, který odehrál i jeden zápas za národní tým Ugandy, je v Česku od loňského února, až do minulého podzimu hrál ale v USA. Africký stoper patří ve Vyškově mezi klíčové hráče.

Foto: MFK Vyškov

Pokračování 6 / 6

Cheick Souaré (Guinea/Francie)

Cheick Souaré.jpg

Ofenzivní záložník je v kurzu, Cheick Souaré už stihl zaujmout Slavii nebo Plzeň. Prozatím ale zůstává ve Vyškově, kam přišel v zimě. Předtím byl ve francouzském Marseille, za které si připsal i jeden start v Ligue 1. Má guinejský původ, v mládežnických kategoriích ovšem reprezentoval Francii. Letos ve druhé lize nevynechal ani minutu, na kontě má dvě branky.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud