Filip Firbacher (21 let, Varnsdorf) Varnsdorfu podzim moc nevyšel, v tabulce jsou na tom hůře jen Žižkov a Prostějov. Komu se ale dařilo, to byl jednadvacetiletý Filip Firbacher, jenž v klubu hostuje z Hradce Králové. Se sedmi góly je nejlepším střelcem týmu.

Filip Firbacher (21 let, Varnsdorf)
Varnsdorfu podzim moc nevyšel, v tabulce jsou na tom hůře jen Žižkov a Prostějov. Komu se ale dařilo, to byl jednadvacetiletý Filip Firbacher, jenž v klubu hostuje z Hradce Králové. Se sedmi góly je nejlepším střelcem týmu.

 Tomáš Schánělec (21 let, Sparta B) Mladý sparťanský útočník si loni odbyl premiéru ve Fortuna lize, když krátce zasáhl do zápasů Sparty se Slováckem a Libercem. V létě se do prvního rudého kádru nedostal, daří se mu ale ve sparťanském béčku. Na podzim dal sedm branek.
 Ebrima Singateh (20 let, Vlašim) Tento mladík v sobě má veliký potenciál. Loni v létě přišel z Estonska do slávistické rezervy a letos hostuje ve Vlašimi. Za tu dvacetiletý útočník z Gambie odehrál během podzimu 14 zápasů a blýskl se v nich osmi góly. Dostane se jednou až do prvního týmu Slavie?
 Idjessi Metsoko (23 let, Vyškov) Vyškov už vyslal několik svých hráčů mezi ligovou elitu. Dalším z nich by mohl být třiadvacetiletý Idjessi Metsoko z Toga, který dal na podzim devět gólů. Do týmu úřadujícího lídra druhé ligy přišel v létě z Auxerre.
 David Huf (24 let, Chrudim) Na čele tabulky druholigových střelců jsou dvanáctigóloví Jakub Řezníček z Brna a taky čtyřiadvacetiletý David Huf, jenž hraje za Chrudim. Na kontě má i 71 ligových zápasů v Pardubicích. V ročníku 2020/21 se blýskl devíti góly, loni už se ale netrefil ani jednou. V Chrudimi, kde hostuje právě z Pardubic, však dokazuje, že branky dávat nezapomněl.
5
Fotogalerie

Druholigoví kanonýři. 5 mladých útočníků z Fortuna národní ligy, kterým se na podzim náramně dařilo

Druhá fotbalová liga ulehla k zimnímu spánku. Podzim v ní byl hodně zajímavý.

Na čele tabulky se po podzimu drží Vyškov, na který ztrácí čtyři body Dukla. Mezi střelci se opět blýskl zkušený brněnský forvard Jakub Řezníček, jenž má na kontě dvanáct branek. Dařilo se však i mladším útočníkům. Jména pěti z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Filip Firbacher (21 let, Varnsdorf)

Bez názvu.jpg

Varnsdorfu podzim moc nevyšel, v tabulce jsou na tom hůře jen Žižkov a Prostějov. Komu se ale dařilo, to byl jednadvacetiletý Filip Firbacher, jenž v klubu hostuje z Hradce Králové. Se sedmi góly je nejlepším střelcem týmu.

Ilustrační foto: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Tomáš Schánělec (21 let, Sparta B)

Tomáš Schánělec Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Mladý sparťanský útočník si loni odbyl premiéru ve Fortuna lize, když krátce zasáhl do zápasů Sparty se Slováckem a Libercem. V létě se do prvního rudého kádru nedostal, daří se mu ale ve sparťanském béčku. Na podzim dal sedm branek.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Ebrima Singateh (20 let, Vlašim)

Vlašim Radim Strachoň MAFRA Profimedia.jpg

Tento mladík v sobě má veliký potenciál. Loni v létě přišel z Estonska do slávistické rezervy a letos hostuje ve Vlašimi. Za tu dvacetiletý útočník z Gambie odehrál během podzimu 14 zápasů a blýskl se v nich osmi góly. Dostane se jednou až do prvního týmu Slavie?

Ilustrační foto: Radim Strachoň / MAFRA / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Idjessi Metsoko (23 let, Vyškov)

MFK Vyškov.jpg

Vyškov už vyslal několik svých hráčů mezi ligovou elitu. Dalším z nich by mohl být třiadvacetiletý Idjessi Metsoko z Toga, který dal na podzim devět gólů. Do týmu úřadujícího lídra druhé ligy přišel v létě z Auxerre.

Ilustrační foto: MFK Vyškov

Pokračování 6 / 6

David Huf (24 let, Chrudim)

David Huf Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Na čele tabulky druholigových střelců jsou dvanáctigóloví Jakub Řezníček z Brna a taky čtyřiadvacetiletý David Huf, jenž hraje za Chrudim. Na kontě má i 71 ligových zápasů v Pardubicích. V ročníku 2020/21 se blýskl devíti góly, loni už se ale netrefil ani jednou. V Chrudimi, kde hostuje právě z Pardubic, však dokazuje, že branky dávat nezapomněl.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud