Filip Hronek (21 let, Detroit) – 742,5 tis. dolarů.  Talentovaný bek si získává pevné místo v kádru Red Wings. Aktuálně má na kontě jedenáct bodů a je dokonce třetím nejproduktivnějším českým obráncem v NHL. V té přitom jednadvacetiletý účastník posledního mistrovství světa debutoval teprve v aktuální sezoně, během níž si přijde na 742,5 tisíc dolarů. Foto: Profimedia.cz

Filip Hronek (21 let, Detroit) – 742,5 tis. dolarů. Talentovaný bek si získává pevné místo v kádru Red Wings. Aktuálně má na kontě jedenáct bodů a je dokonce třetím nejproduktivnějším českým obráncem v NHL. V té přitom jednadvacetiletý účastník posledního mistrovství světa debutoval teprve v aktuální sezoně, během níž si přijde na 742,5 tisíc dolarů. Foto: Profimedia.cz

 Dominik Simon (24 let, Pittsburgh) – 750 tis. dolarů.  V NHL hraje čtvrtou sezonu, ovšem až letos získal v Pittsburghu pevnou pozici a taky pravidelně boduje. Dominik Simon má aktuálně na kontě sedm branek a 14 asistencí. Před sezonou podepsal nový dvouletý kontrakt, díky němuž si letos přijde na 750 tisíc dolarů. Foto: Profimedia.cz
 Pavel Zacha (21 let, New Jersey) – 832,5 tis. dolarů.  V New Jersey čekali, že z něj jednou vyroste lídr týmu. Jenže Pavel Zacha se zatím v NHL moc nechytil a letos dokonce krátce skončil na farmě. Po sezoně mu končí kontrakt a 13 bodů v letošní sezoně není tím, čím by si měl říct o výrazně vylepšené podmínky. Foto: Profimedia.cz
 Jakub Vrána (22 let, Washington) – 832,5 tis. dolarů.  15 branek a 14 asistencí. Taková je aktuální vizitka Jakuba Vrány, který v loňské sezoně získal s Washingtonem Stanley Cup. Po sezoně mu končí nováčkovský kontrakt, o svou budoucnost se ale nemusí bát. Foto: Profimedia.cz
 Filip Chytil (19 let, New York Rangers) – 925 tis. dolarů.  Zatímco Martin Nečas nastupuje na farmě Caroliny, Filip Chytil, jenž byl draftován ve stejném roce, válí v NHL. Premiéru v soutěži si odbyl loni a letos už má pevné místo v kádru New Yorku Rangers. Devatenáctiletý útočník má na kontě už devět branek a stejný počet asistencí. Foto: Profimedia.cz
8
Fotogalerie

Drobné i miliony dolarů. Podívejte se, kolik berou čeští mladíci v NHL

Jakub Voráček patří k nejlépe placeným útočníkům celé NHL, vysoké smlouvy mají také David Krejčí nebo Tomáš Hertl. A na jaké peníze si přijdou další čeští mladíci?

Do letošní sezony NHL zasáhlo 11 českých hokejistů, kterým ještě nebylo ani 25 let. Libor Šulák a Jakub Zbořil s Martinem Nečasem však působí na farmách, a tak jsme se podívali na příjmy českých mladíků, kteří v NHL hrají pravidelně. Kolik si letos v NHL vydělají? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 9

Filip Hronek (21 let, Detroit) – 742,5 tis. dolarů

Filip Hronek Detroit 3.jpg

Talentovaný bek si získává pevné místo v kádru Red Wings. Aktuálně má na kontě jedenáct bodů a je dokonce třetím nejproduktivnějším českým obráncem v NHL. V té přitom jednadvacetiletý účastník posledního mistrovství světa debutoval teprve v aktuální sezoně, během níž si přijde na 742,5 tisíc dolarů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 9

Dominik Simon (24 let, Pittsburgh) – 750 tis. dolarů

Dominik Simon Pittsburgh 2.jpg

V NHL hraje čtvrtou sezonu, ovšem až letos získal v Pittsburghu pevnou pozici a taky pravidelně boduje. Dominik Simon má aktuálně na kontě sedm branek a 14 asistencí. Před sezonou podepsal nový dvouletý kontrakt, díky němuž si letos přijde na 750 tisíc dolarů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 9

Pavel Zacha (21 let, New Jersey) – 832,5 tis. dolarů

Pavel Zacha NJ.jpg

V New Jersey čekali, že z něj jednou vyroste lídr týmu. Jenže Pavel Zacha se zatím v NHL moc nechytil a letos dokonce krátce skončil na farmě. Po sezoně mu končí kontrakt a 13 bodů v letošní sezoně není tím, čím by si měl říct o výrazně vylepšené podmínky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 9

Jakub Vrána (22 let, Washington) – 832,5 tis. dolarů

Jakub Vrána Washington 2.jpg

15 branek a 14 asistencí. Taková je aktuální vizitka Jakuba Vrány, který v loňské sezoně získal s Washingtonem Stanley Cup. Po sezoně mu končí nováčkovský kontrakt, o svou budoucnost se ale nemusí bát.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 9

Filip Chytil (19 let, New York Rangers) – 925 tis. dolarů

Filip Chytil NYR2.jpg

Zatímco Martin Nečas nastupuje na farmě Caroliny, Filip Chytil, jenž byl draftován ve stejném roce, válí v NHL. Premiéru v soutěži si odbyl loni a letos už má pevné místo v kádru New Yorku Rangers. Devatenáctiletý útočník má na kontě už devět branek a stejný počet asistencí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 9

David Kämpf (24 let, Chicago) – 925 tis. dolarů

David Kampf Chicago.jpg

Chicagu se letos nedaří. Čtyřiadvacetiletý David Kämpf si však nemůže stěžovat. Bývalý chomutovský útočník hraje pravidelně a také sbírá body, nyní jich má na kontě 16. Po sezoně mu však končí dvouletý kontrakt.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 9

Ondřej Kaše (23 let, Anaheim) – 2,6 mil. dolarů

Ondřej Kaše Anaheim 2.jpg

Je to smolař. Ondřej Kaše se zranil už v úvodu ročníku, v lednu se navíc ukázalo, že musí na operaci s ramenem a má po sezoně. Před tou podepsal nový tříletý kontrakt na 7,8 milionů dolarů, který mu v každém roce zajistí 2,6 milionů dolarů. V aktuální sezoně odehrál třicet zápasů a posbíral v nich 20 (11+9) bodů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 9

David Pastrňák (22 let, Boston) - 8 mil. dolarů

David Pastrňák Boston 4.jpg

Dvaadvacetiletý útočník Bostonu podepsal před loňskou sezonou šestiletou smlouvu na 40 milionů dolarů. Letos mu na účet přijde osm milionů dolarů, což je po Jakubu Voráčkovi druhý nejvyšší příjem ze všech Čechů v NHL. David Pastrňák však ukazuje, že si takové peníze zaslouží, na kontě má už 30 branek a 31 asistencí.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud