Alba Iulia – FC Vaslui (cca 6 milionů korun)  K týmu Alba Iulia se Stanciu připojil už v jedenácti letech. Když mu bylo 15 let a 18 dní, odbyl si debut mezi seniory a o dva roky později, v zápase se Steauou Bukurešť, se poprvé objevil v nejvyšší soutěži. Byl na zkoušce ve Stuttgartu, zajímal se o něj Celtic či Hoffenheim, Stanciu ale v roce 2011 posílil Vaslui.

Alba Iulia – FC Vaslui (cca 6 milionů korun)
K týmu Alba Iulia se Stanciu připojil už v jedenácti letech. Když mu bylo 15 let a 18 dní, odbyl si debut mezi seniory a o dva roky později, v zápase se Steauou Bukurešť, se poprvé objevil v nejvyšší soutěži. Byl na zkoušce ve Stuttgartu, zajímal se o něj Celtic či Hoffenheim, Stanciu ale v roce 2011 posílil Vaslui.

 FC Vaslui – Steaua Bukurešť (cca 17 milionů korun)  V týmu Vaslui byl Nicolae Stanciu ještě více na očích. V roce 2012 ho dokonce portál Sport.ro zařadil mezi deset nejtalentovanějších rumunských fotbalistů, které se vyplatí sledovat. O rok později ho koupila Steaua, se kterou si ihned zahrál v Lize mistrů. V roce 2016 nepustil do milionářské soutěže pražskou Spartu. Nejprve v utkání třetího předkola vyrovnal na Letné na 1:1 a v odvetě zařídil oba góly svého celku. Letenští tak byli ze hry, zatímco Bukurešť šla dál. Právě tehdy  rudý tým tolik zaujal a pražský klub se o něj začal zajímat. Taky se spekulovalo o zájmu Chelsea, Stanciu ale zvolil jinou variantu…
 FCSB – RSC Anderlecht Brusel (cca 240 milionů korun)  Nicolae Stanciu zvolil přestup do Anderlechtu, který za něj zaplatil skoro čtvrt miliardy korun a udělal z něho nejdražšího hráče v historii ligy. V Bruselu se od rumunského reprezentanta hodně čekalo, ale on příliš nepřesvědčil. Zpočátku patřil k důležitým článkům sestavy Anderlechtu, později jeho role slábla. Navíc se prý nepohodl s trenérem a odešel na Letnou.
 RSC Anderlecht Brusel - Sparta Praha (cca 93 milionů korun)  Spekulovalo se, že by Sparta za Stancia mohla zaplatit i více než sto milionů korun. Nakonec ho z Anderlechtu koupila za trochu menší sumu a udělala z něho nejdražšího ligového hráče všech dob. Rumunský záložník odehrál v nejvyšší české soutěži 31 zápasů, ve kterých dal deset branek a přidal osm asistencí. Taky okolo něj kroužilo několik zahraničních klubů a jedné z nabídek Stanciu nakonec neodolal.
 Sparta Praha - Al Ahlí (cca 247 milionů korun)  Už na konci roku 2018 okolo Stancia kroužil egyptský klub Pyramids FC. Sparta tuto nabídku smetla ze stolu, vábení Al Ahlí už ale ani jedna strana neodolala. Rumunský reprezentant odešel za více než 200 milionů korun a postaral se o jeden z nejdražších odchodů v ligové historii. Jenže v Saúdské Arábii dlouho nevydržel a kvůli dlužným penězům dokonce stávkoval. Peníze sice nakonec dostal, z klubu ale stejně odešel.
8
Fotogalerie

8 přestupů Nicolae Stancia. Drahý Rumun stál dohromady skoro 900 milionů korun. I díky českým klubům

Nicolae Stanciu se stal dvakrát nejdražším hráčem v historii české ligy. Zatímco poprvé za něho rekordní částku zaplatila Sparta, podruhé vysolila pořádný ranec Slavia.

Nicolae Stanciu býval oporou Sparty, pak však zvedl kotvy a zamířil do Saúdské Arábie. Jenže uplynulo jen pár měsíců a rumunský záložník byl zpátky v Praze. Ovšem ani to už neplatí, Stanciu totiž pláchl do Číny a nyní už válí v saúdskoarabské lize. Za jeho přestupy se platilo téměř 900 milionů korun. Kdo za něj kolik utratil? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 9

Alba Iulia – FC Vaslui (cca 6 milionů korun)

Nicolae Stanciu 3.jpg

K týmu Alba Iulia se Stanciu připojil už v jedenácti letech. Když mu bylo 15 let a 18 dní, odbyl si debut mezi seniory a o dva roky později, v zápase se Steauou Bukurešť, se poprvé objevil v nejvyšší soutěži. Byl na zkoušce ve Stuttgartu, zajímal se o něj Celtic či Hoffenheim, Stanciu ale v roce 2011 posílil Vaslui.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 9

FC Vaslui – Steaua Bukurešť (cca 17 milionů korun)

Nicolae Stanciu.jpg

V týmu Vaslui byl Nicolae Stanciu ještě více na očích. V roce 2012 ho dokonce portál Sport.ro zařadil mezi deset nejtalentovanějších rumunských fotbalistů, které se vyplatí sledovat. O rok později ho koupila Steaua, se kterou si ihned zahrál v Lize mistrů.

V roce 2016 nepustil do milionářské soutěže pražskou Spartu. Nejprve v utkání třetího předkola vyrovnal na Letné na 1:1 a v odvetě zařídil oba góly svého celku. Letenští tak byli ze hry, zatímco Bukurešť šla dál. Právě tehdy  rudý tým tolik zaujal a pražský klub se o něj začal zajímat. Taky se spekulovalo o zájmu Chelsea, Stanciu ale zvolil jinou variantu…

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 9

FCSB – RSC Anderlecht Brusel (cca 240 milionů korun)

Nicolae Stanciu 2.jpg

Nicolae Stanciu zvolil přestup do Anderlechtu, který za něj zaplatil skoro čtvrt miliardy korun a udělal z něho nejdražšího hráče v historii ligy. V Bruselu se od rumunského reprezentanta hodně čekalo, ale on příliš nepřesvědčil. Zpočátku patřil k důležitým článkům sestavy Anderlechtu, později jeho role slábla. Navíc se prý nepohodl s trenérem a odešel na Letnou.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 9

RSC Anderlecht Brusel - Sparta Praha (cca 93 milionů korun)

Nicolae Stanciu.jpg

Spekulovalo se, že by Sparta za Stancia mohla zaplatit i více než sto milionů korun. Nakonec ho z Anderlechtu koupila za trochu menší sumu a udělala z něho nejdražšího ligového hráče všech dob. Rumunský záložník odehrál v nejvyšší české soutěži 31 zápasů, ve kterých dal deset branek a přidal osm asistencí. Taky okolo něj kroužilo několik zahraničních klubů a jedné z nabídek Stanciu nakonec neodolal.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 9

Sparta Praha - Al Ahlí (cca 247 milionů korun)

Nicolae Stanciu Al Ahli.jpg

Už na konci roku 2018 okolo Stancia kroužil egyptský klub Pyramids FC. Sparta tuto nabídku smetla ze stolu, vábení Al Ahlí už ale ani jedna strana neodolala. Rumunský reprezentant odešel za více než 200 milionů korun a postaral se o jeden z nejdražších odchodů v ligové historii. Jenže v Saúdské Arábii dlouho nevydržel a kvůli dlužným penězům dokonce stávkoval. Peníze sice nakonec dostal, z klubu ale stejně odešel.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 9

Al Ahlí - Slavia Praha (cca 99 milionů korun)

Nicolae Stanciu-Slavia.jpg

Nicolae Stanciu se po odchodu z Al Ahlí vrátil do Prahy. Ovšem ne do Sparty, ale do Slavie. Rumunský záložník dostal v Edenu dres s číslem 7 a brzy se stal jedním z pilířů sešívaného týmu. Se Slavií získal dva tituly, zahrál si Ligu mistrů a prožil i úspěšné tažení Evropskou ligou. Patřil ke klíčovým hráčům mužstva a silně jej vábil istanbulslý Galatasaray. Turecký klub neuspěl, v zimě roku 2022 už ale Stanciu odešel do Číny.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 9

Slavia Praha - Wu-chan Three Towns (cca 99 milionů korun)

Nicolae Stanciu - Wuhan.jpg

Zatímco po odchodu ze Sparty na Stancia fanoušci pražského klubu zanevřeli, se Slavií se loučil v dobrém. Rumunský záložník během dvou a půl let v Edenu odvedl kus dobré práce, a tak se vydal zase dál. Nezamířil však do některé ze západních soutěží, ve kterých by se určitě dokázal prosadit, ale do čínského Wu-chanu, který za něj zaplatil okolo sta milionů korun. Tedy zhruba stejnou částku, za kterou Stanciu do Slavie přicházel.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 9

Wu-chan Three Towns - Damac FC ((cca 62 milionů korun)

Nicolae Stanciu-Damac.jpg

Jen rok a pár měsíců navíc vydržel Nicolae Stanciu v Číně. V září 2023 se podruhé v kariéře vypravil do Saúdské Arábie, kde se upsal na dva roky klubu Damac FC, který za něho poslal do Wu-chanu v přepočtu přes 60 milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud