Dominik Holec (Slovensko) – 400 tis. eur. Šestadvacetiletý slovenský gólman přišel do Sparty v létě zadarmo ze Žiliny. Čekalo se, že se porve o post jedničky s Milanem Hečou, mezi tři tyče se však Dominik Holec ještě nedostal. Foto: Profimedia.cz
 Martin Minčev (Bulharsko) – 675 tis. eur. V létě přišel do Sparty taky devatenáctiletý bulharský reprezentant Martin Minčev, od něhož si na Letné hodně slibují. Jeho výhodou je, že může hrát jak na kraji zálohy, tak i v útoku. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Lukáš Štetina (Slovensko) – 800 tis. eur. Když jej Sparta před třemi lety kupovala, zaplatila za něj milion eur. Jeho tržní cena je v současné době o něco nižší a je otázkou, co s ním bude dál. Lukáš Štetina se sice rozehrál do dobré formy, jenže v reprezentačním duelu jej zranil Bořek Dočkal a zkušený stoper je tak mimo hru. Foto: Profimedia.cz
 Andreas Vindheim (Norsko) – 1 mil. eur. Pětadvacetiletý norský obránce přišel do Sparty před rokem ze Švédska. V úvodu ho sice zbrzdilo zranění, pak se ale dostal do sestavy, ve které má své místo i nyní. V úvodním duelu proti Brnu vstřelil i svůj třetí ligový gól. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
9
Fotogalerie

Drahý Hancko i talent Minčev. Podívejte se, kolik stojí všech osm cizinců Sparty

Sparta už není týmem, v jehož kabině vládne zahraniční řeč. Kouč Václav Kotal má v současné době k dispozici osm zahraničních fotbalistů.

Bez názvu2.jpg

Guélor Kanga, Tal Ben Chaim nebo Benjamin Tetteh jsou pryč. Ve Spartě tak nyní působí osm cizinců. Kteří to jsou a jaké jsou podle portálu transfermarkt.de jejich tržní hodnoty? Podívejte se.

Pokračování 2 / 9

Dominik Holec (Slovensko) – 400 tis. eur

Dominik Holec Sparta.jpg

Šestadvacetiletý slovenský gólman přišel do Sparty v létě zadarmo ze Žiliny. Čekalo se, že se porve o post jedničky s Milanem Hečou, mezi tři tyče se však Dominik Holec ještě nedostal.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 9

Martin Minčev (Bulharsko) – 675 tis. eur

Martin Minčev Sparta Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

V létě přišel do Sparty taky devatenáctiletý bulharský reprezentant Martin Minčev, od něhož si na Letné hodně slibují. Jeho výhodou je, že může hrát jak na kraji zálohy, tak i v útoku.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 9

Lukáš Štetina (Slovensko) – 800 tis. eur

Lukáš Štetina 19.jpg

Když jej Sparta před třemi lety kupovala, zaplatila za něj milion eur. Jeho tržní cena je v současné době o něco nižší a je otázkou, co s ním bude dál. Lukáš Štetina se sice rozehrál do dobré formy, jenže v reprezentačním duelu jej zranil Bořek Dočkal a zkušený stoper je tak mimo hru.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 9

Andreas Vindheim (Norsko) – 1 mil. eur

Andreas Vindheim Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Pětadvacetiletý norský obránce přišel do Sparty před rokem ze Švédska. V úvodu ho sice zbrzdilo zranění, pak se ale dostal do sestavy, ve které má své místo i nyní. V úvodním duelu proti Brnu vstřelil i svůj třetí ligový gól.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 9

Srdjan Plavšič (Srbsko) – 1,2 mil. eur

Srdjan Plavšič 20 Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Ve Spartě stále působí také Srdjan Plavšič, jenž na Letnou dorazil už v roce 2017. V rudém dresu zatím odehrál 57 ligových zápasů, ve kterých dal pět branek, čekala se od něj ale větší produktivita. Letos čtyřiadvacetiletý Plavšič ještě nehrál a nedávno se spekulovalo o jeho návratu do Srbska.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 9

Florin Nita (Rumunsko) – 1,5 mil. eur

florin Nita 2019 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Nejistá je také budoucnost Florina Nity, který na Letnou přišel v rozehrané sezoně 2017/18. O místo mezi třemi tyčemi jej ale připravil Milan Heča a je tak otázkou, co bude s Nitou dál.

Foto: Michal Beránek  /CNC / Profimedia

Pokračování 8 / 9

David Moberg Karlsson (Švédsko) – 1,7 mil. eur

David M Karlsson 20 Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Ještě loni na podzim se zdálo, že jsou jeho dny ve Spartě sečteny. Jenže během jara se David Moberg Karlsson dostal do parádní formy a sezonu končil se čtyřmi góly a pěti nahrávkami. Letos však opět naskočil jen do dvou duelů a na hřišti byl pouhých 37 minut.

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 9 / 9

Dávid Hancko (Slovensko) – 2,5 mil. eur

Dávid Hancko 2 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Nejdražším cizincem ve sparťanském kádru je Dávid Hancko. Dvaadvacetiletý slovenský stoper na Letné už loni hostoval a Pražané jej dokázali přivést i pro tento ročník. Pokud ho po sezoně koupí, zaplatí Fiorentině tři miliony eur.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud