4. Alexander Bah (Dánsko) – 1,75 milionu eur  Slavia přišla v průběhu podzimní části sezony 2020/21 o Vladimíra Coufala, který zamířil do West Hamu United za bývalým spoluhráčem Tomášem Součkem. Náhradu na pravou stranu obrany si pražský klub našel v dánském Sönderjyske v podobě Alexandera Baha. Důvěra v mladého reprezentanta se vyplatila. Bah byl typem moderního beka, který dokázal podpořit ofenzívu a skvěle zapadl do herního stylu, jenž ordinoval týmu trenér Trpišovský. Jeho výkony zaujaly řadu evropských klubů a bylo téměř jisté, že v Edenu dlouho nevydrží. Letos v létě přestoupil za osm milionů eur do Benfiky Lisabon. Profimedia.cz
 3. Alexandru Baluta (Rumunsko) – 2,65 milionu eur  Rumunský ofenzivní záložník Alexandru Baluta přišel do Slavie v roce 2018 z Craiovy, kde byl kapitánem a jedním z lídrů mužstva. Sešívaní za něho zaplatili přes dva a půl milionu eur a v té době se stal nejdražší posilou Slavie v historii. Vysoká očekávání však nenaplnil. Poté, co se nevešel na soupisku týmu pro Ligu mistrů, odešel na hostování do Liberce. V dresu Slovanu se mu sice dařilo, po návratu do Edenu už ale šanci nedostal, Fortuna ligu opustil a zamířil do maďarského celku Puskás Akadémia, kde působí dodnes. Profimedia.cz
 2. Peter Olayinka (Nigérie) – 3,2 milionu eur  V roce 2018 koupila Slavia podle portálu TransferMarkt Petera Olayinku za více než tři milion eur. V úvodním ročníku dal šest branek, čekalo se od něj ale trochu víc. V létě pak ovšem z Edenu odešli Jaromír Zmrhal a Miroslav Stoch, a šikovný hráč dostal víc prostoru, který parádně využil. Stal se oporou sešívaného týmu, dostal se i do nigerijské reprezentace a kroužili kolem něho skauti z mnoha bohatých evropských klubů. Žádný z jeho krajanů neodehrál v tuzemské lize více zápasů, nedal víc gólů, ani nezaznamenal větší počet asistencí. Jeho aktuální tržní cena se pohybuje kolem šesti a půl milionu eur. Profimedia.cz
 1. Nicolae Stanciu (Rumunsko) – 4 miliony eur  Na začátku roku 2018 koupila Sparta z Anderlechtu za téměř sto milionů korun rumunského záložníka. Nicolae Stanciu po příchodu do Prahy vyhlašoval, že přišel na Letnou vyhrát český titul. Byla to ale jen planá slova. Na konci roku 2018 přišla z jednoho egyptského klubu nabídka na přestup za 200 milionů korun. Stanciu souhlasil, Sparta jej však odmítla pustit. V lednu roku 2019 už ale došlo k dohodě se saúdskoarabským Al-Ahli, kam odešel za dvojnásobek ceny, za kterou ho Sparta o rok dříve získala. Jenže už pár měsíců poté se překvapivě upsal největšímu rivalovi - Slavii. Podle portálu TransferMarkt za něho sešívané zaplatili čtyři miliony eur a dodnes je nejdražší posilou klubu v historii. Sparťanští fanoušci ho od té chvíle považovali za „krysu“ a v každém souboji pražských „S“ mu to dávali pořádně pocítit. Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Drahé zboží. 5 cizinců, za jejichž přestupy Slavia zaplatila nejvíc peněz v historii klubu

Mezi sedmi nejdražšími posilami v historii fotbalové Slavie najdeme hned pět zahraničních fotbalistů. Za cizince v Edenu v posledních letech (rádi) platili poměrně vysoké částky.

Historicky nejdražší českou posilou pražské Slavie se stal podle portálu TransferMarkt v roce 2019 záložník Tomáš Holeš, na něhož sešívaní zaplatili 1,6 milionu eur. Ještě větší částky však v Edenu utratili za zahraniční borce. Pětici těch nejhodnotnějších najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

5. Michael Ngadeu (Kamerun) – 1,4 milionu eur

Michael Ngadeu Ngadjui.jpg

Když do Slavie dorazil v létě roku 2016 za 1,4 milionu eur z Rumunska Michael Ngadeu, moc výrazně nepůsobil. Poměrně rychle ale přesvědčil o svých kvalitách, ze středu zálohy se přesunul na post stopera, kde patřil k nejlepším v lize. Kamerunský reprezentant během tří let v Edenu získal dva tituly a následně odešel za čtyři a půl milionu eur do belgického Gentu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

4. Alexander Bah (Dánsko) – 1,75 milionu eur

Alexander Bah1.jpg

Slavia přišla v průběhu podzimní části sezony 2020/21 o Vladimíra Coufala, který zamířil do West Hamu United za bývalým spoluhráčem Tomášem Součkem. Náhradu na pravou stranu obrany si pražský klub našel v dánském Sönderjyske v podobě Alexandera Baha.

Důvěra v mladého reprezentanta se vyplatila. Bah byl typem moderního beka, který dokázal podpořit ofenzívu a skvěle zapadl do herního stylu, jenž ordinoval týmu trenér Trpišovský. Jeho výkony zaujaly řadu evropských klubů a bylo téměř jisté, že v Edenu dlouho nevydrží. Letos v létě přestoupil za osm milionů eur do Benfiky Lisabon.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

3. Alexandru Baluta (Rumunsko) – 2,65 milionu eur

Alexandru Baluta.jpg

Rumunský ofenzivní záložník Alexandru Baluta přišel do Slavie v roce 2018 z Craiovy, kde byl kapitánem a jedním z lídrů mužstva. Sešívaní za něho zaplatili přes dva a půl milionu eur a v té době se stal nejdražší posilou Slavie v historii. Vysoká očekávání však nenaplnil.

Poté, co se nevešel na soupisku týmu pro Ligu mistrů, odešel na hostování do Liberce. V dresu Slovanu se mu sice dařilo, po návratu do Edenu už ale šanci nedostal, Fortuna ligu opustil a zamířil do maďarského celku Puskás Akadémia, kde působí dodnes.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

2. Peter Olayinka (Nigérie) – 3,2 milionu eur

Peter Olayinka1.jpg

V roce 2018 koupila Slavia podle portálu TransferMarkt Petera Olayinku za více než tři milion eur. V úvodním ročníku dal šest branek, čekalo se od něj ale trochu víc. V létě pak ovšem z Edenu odešli Jaromír Zmrhal a Miroslav Stoch, a šikovný hráč dostal víc prostoru, který parádně využil. Stal se oporou sešívaného týmu, dostal se i do nigerijské reprezentace a kroužili kolem něho skauti z mnoha bohatých evropských klubů. Žádný z jeho krajanů neodehrál v tuzemské lize více zápasů, nedal víc gólů, ani nezaznamenal větší počet asistencí. Jeho aktuální tržní cena se pohybuje kolem šesti a půl milionu eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

1. Nicolae Stanciu (Rumunsko) – 4 miliony eur

Nicolae Stanciu-Slavia1.jpg

Na začátku roku 2018 koupila Sparta z Anderlechtu za téměř sto milionů korun rumunského záložníka. Nicolae Stanciu po příchodu do Prahy vyhlašoval, že přišel na Letnou vyhrát český titul. Byla to ale jen planá slova.

Na konci roku 2018 přišla z jednoho egyptského klubu nabídka na přestup za 200 milionů korun. Stanciu souhlasil, Sparta jej však odmítla pustit. V lednu roku 2019 už ale došlo k dohodě se saúdskoarabským Al-Ahli, kam odešel za dvojnásobek ceny, za kterou ho Sparta o rok dříve získala.

Jenže už pár měsíců poté se překvapivě upsal největšímu rivalovi - Slavii. Podle portálu TransferMarkt za něho sešívané zaplatili čtyři miliony eur a dodnes je nejdražší posilou klubu v historii. Sparťanští fanoušci ho od té chvíle považovali za „krysu“ a v každém souboji pražských „S“ mu to dávali pořádně pocítit. Letos v lednu Eden opustil za stejnou částku, za jakou tam přišel, a zamířil do čínské ligy.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud