Drahé posily ze severu. Podívejte se, kolik pražské kluby zaplatily za hráče z Dánska

Fotbalisté Dánska odehráli parádní evropský šampionát. Ve čtvrtfinále porazili český tým a v semifinále potrápili také domácí Anglii. A hráči ze severu Evropy se stali žádanými i mezi elitními kluby Fortuna ligy.

Nebývalo zvykem, aby v české soutěži působilo tolik hráčů ze severu Evropy, jako teď. Ve Spartě je Andreas Vindheim z Norska, David Moberg Karlsson ze Švédska a nově také posila z Dánska. Dva Dánové přitom působí i ve Slavii. Ligoví fotbalisté z Dánska však nebyli vůbec levní. Kolik za ně české týmy zaplatily? Podívejte se. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 4

Alexander Bah (Slavia) - 45 milionů korun 

Alexander Bah Slavia Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Předchozí klub: Sönderjyske 

Jako první vsadila na dánského fotbalistu Slavia, která z dánského Sönderjyske přivedla Alexandera Baha. Sešívaní o třiadvacetiletého pravého beka stáli už déle, jednání se ale táhla, a tak se Bah v Edenu objevil až v zimě. Ihned se postavil do základní sestavy, ve které nahradil Vladimíra Coufala, a stal se oporou družiny trenéra Jindřicha Trpišovského. Na domácí scéně svými výkony pomohl Slavii k titulu a velmi dobře se prezentoval taky v Evropské lize. Sázka na běhavého dánského beka se sešívaným vyplatila. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Casper Höjer (Sparta) - 18 milionů korun 

Casper Hojer Sparta Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Předchozí klub: Aarhus 

Sparta nutně potřebovala posílit levý kraj obrany, a tak v létě přivedla dánského beka Caspera Höjera, jenž dorazil z Aarhusu. Za ten odehrál v uplynulé sezoně celkem 34 zápasů, ve kterých dal tři góly a přidal deset nahrávek. Šestadvacetiletý krajní obránce v minulosti hrával za Brönshöj či Lyngby a prošel i mládežnickými dánskými reprezentacemi. Na Letné si od něj hodně slibují. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Mads Emil Madsen (Slavia) - 26 milionů korun 

Mads Madsen Dánsko.jpg

Předchozí klub: Linec 

Třiadvacetiletý dánský záložník je nejčerstvější posilou Slavie, která ho přivedla z rakouského Linzu. Podle portálu transfermarkt.de Mads Emil Madsen stál jeden milion eur a v Edenu by měl nahradit zraněného Lukáše Provoda, který bude ještě několik měsíců mimo hru. Třiadvacetiletý Dán, který prošel i mládežnickými reprezentačními výběry své země, sice neměl dobrou poslední sezonu, předtím na sebe ale výrazně upozornil v dánském Silkeborgu, kde byl už ve svých dvaadvaceti letech kapitánem. Jak se mu povede v Edenu? 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud