Dostanou se do NHL? 3 mladí čeští útočníci, kteří se v AHL hlásí o premiéru mezi elitou

Do letošní sezony NHL zatím nezasáhl žádný český nováček. Někteří by se ale své premiéry letos dočkat mohli.

Českým statistikám v NHL kralují David Pastrňák, Martin Nečas nebo Filip Hronek. Čeští hokejisté jsou však vidět i v AHL. Jména tří mladých útočníků, kteří se svými výkony hlásí o místo mezi elitou, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Jiří Kulich (Rochester Americans)

Bez názvu.jpg

Devatenáctiletý útočník, který zářil na posledním juniorském šampionátu, je zatím nejproduktivnějším českým hráčem v AHL. Jiří Kulich dal v sedmi zápasech už šest branek, ke kterým přidal tři nahrávky. V minulé sezoně posbíral 46 bodů, letos má nakročeno ještě k lepším číslům. Co na to Buffalo?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Adam Klapka (Calgary Wranglers)

Adam Klapka Calgary.jpg

Adam Klapka, který měří 203 centimetrů, odehrál ještě v sezoně 2021/22 několik zápasů za prvoligové Benátky nad Jizerou. Potom odešel z Liberce do zámoří, kde podepsal dvouletou smlouvu s Calgary. Loni působil celý ročník na farmě a dohromady i s play-off posbíral 29 bodů. Letos zatím zasáhl do šesti zápasů, dal čtyři góly a přidal tři nahrávky. Flames se v NHL zatím nedaří, dají šanci třiadvacetiletému Adamu Klapkovi?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Jakub Brabenec (Henderson Silver Knights)

Jakub Brabenec AHL.jpg

Dvacetiletý forvard hraje v zámoří už třetí sezonu. Uplynulé dva ročníky byl bývalý hráč Komety ve QMJHL, letos už však nastupuje v AHL za tým Henderson Silver Knights, který je farmou Las Vegas. A zatím se mu daří na výbornou. V pěti zápasech posbíral 4 (1+3) body. Dostat se do kádru uplynulých šampionů NHL bude složité, Jakub Brabenec se ale o místo rve statečně.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud