Josef Kořenář (San Jose Barracuda) . Teprve dvacetiletý Josef Kořenář loni debutoval v extralize a odchytal několik zápasů za Jihlavu. Pak zvedl kotvy a odešel do zámoří. Před rokem totiž podepsal smlouvu se San Jose a letos už chytá v AHL. Zatím nastoupil ke třem zápasům a s týmem San Jose Barracuda oslavil tři vítězství. Úspěšností zákroků přesáhl už 91%. Foto: Profimedia.cz
 Marek Mazanec (Hartford Wolf Pack).  Zatímco Ondřej Pavelec smlouvu v New Yorku Ranegrs nezískal a ukončil kariéru, Marek Mazanec dostal roční kontrakt a rve se o návrat do NHL. To okusil už v Nashvillu, ze kterého loni zamířil do Slovanu Bratislava. V Evropě se však dlouho neohřál a stěhoval se na Manhattan. Za Rangers ještě nechytal, na farmě však už letos stihl pět zápasů, v nichž vychytal dvě výhry. Foto: Profimedia.cz
 Michal Neuvirth (Lehigh Valley Phantoms).  Michal Neuvirth okusil poprvé NHL v sezoně 2008/09. Od té doby prošel několika kluby, v žádném z nich se ale nestal pevnou jedničkou. Už dlouho se mu však nestalo, aby musel jít na farmu. Až letos, kdy zasáhl do jednoho zápasu farmářského týmu Philadelphie. Sice v něm dostal tři góly, ale z ledu odcházel s vítězným pocitem. Tento duel sloužil jako test po zranění z úvodu sezony, poté se přesunul k prvnímu týmu Flyers. Foto: Profimedia.cz
 Vítek Vaněček (Hershey Bears).  Washington loni došel až ke Stanley Cupu. Dostat se do brány Capitals přes Bradena Holtbyho je téměř nemožné, dvaadvacetiletý Vítek Vaněček však poctivě maká na farmě v Hershey, za které letos odchytal už pět zápasů. Dostal v nich dvanáct branek, okusí poprvé i NHL? Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Dostanou šanci v NHL? 6 českých brankářů, kteří letos chytají ve farmářské AHL

Petr Mrázek dostává hodně prostoru v Carolině, David Rittich odvádí parádní výkony v Calgary, žádný další z českých gólmanů ale do letošního ročníku NHL nezasáhl. Prozatím.

Do loňské sezony NHL zasáhla pětice českých brankářů. Jenže Ondřej Pavelec ukončil kariéru, Marek Langhamer působí v Kometě a Michal Neuvirth na svou šanci zatím čeká ve farmářské AHL. Do té letos zasáhlo už šest českých brankářů, jejichž jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Pavel Francouz (Colorado Eagles)

Pavel Francouz Colorado.jpg

Měl své jisté místo v KHL, Pavel Francouz ale toužil vyzkoušet zámořský hokej. Do Colorada šel s tím, že začne na farmě. V AHL však zatím předvádí velmi dobré výkony, zasáhl do čtyř zápasů a všechny dovedl k vítěznému konci. Dostal jen sedm branek a má 94% úspěšnost zákroků.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Josef Kořenář (San Jose Barracuda)

Josef Kořenář SJ.jpg

Teprve dvacetiletý Josef Kořenář loni debutoval v extralize a odchytal několik zápasů za Jihlavu. Pak zvedl kotvy a odešel do zámoří. Před rokem totiž podepsal smlouvu se San Jose a letos už chytá v AHL. Zatím nastoupil ke třem zápasům a s týmem San Jose Barracuda oslavil tři vítězství. Úspěšností zákroků přesáhl už 91%.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Marek Mazanec (Hartford Wolf Pack)

Marek Mazanec NY.jpg

Zatímco Ondřej Pavelec smlouvu v New Yorku Ranegrs nezískal a ukončil kariéru, Marek Mazanec dostal roční kontrakt a rve se o návrat do NHL. To okusil už v Nashvillu, ze kterého loni zamířil do Slovanu Bratislava. V Evropě se však dlouho neohřál a stěhoval se na Manhattan. Za Rangers ještě nechytal, na farmě však už letos stihl pět zápasů, v nichž vychytal dvě výhry.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Michal Neuvirth (Lehigh Valley Phantoms)

Michal Neuvirth Phil.jpg

Michal Neuvirth okusil poprvé NHL v sezoně 2008/09. Od té doby prošel několika kluby, v žádném z nich se ale nestal pevnou jedničkou. Už dlouho se mu však nestalo, aby musel jít na farmu. Až letos, kdy zasáhl do jednoho zápasu farmářského týmu Philadelphie. Sice v něm dostal tři góly, ale z ledu odcházel s vítězným pocitem. Tento duel sloužil jako test po zranění z úvodu sezony, poté se přesunul k prvnímu týmu Flyers.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Vítek Vaněček (Hershey Bears)

Vítek Vaněček.jpg

Washington loni došel až ke Stanley Cupu. Dostat se do brány Capitals přes Bradena Holtbyho je téměř nemožné, dvaadvacetiletý Vítek Vaněček však poctivě maká na farmě v Hershey, za které letos odchytal už pět zápasů. Dostal v nich dvanáct branek, okusí poprvé i NHL?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Dan Vladař (Providence Bruins)

Daniel Vladař.jpg

V Bostonu řádí David Pastrňák, na soupisce Bruins je i David Krejčí a na svou šanci čekají Jakub Zbořil či Jan Kovář. A taky Dan Vladař, který je letos jedničkou farmářského Providence. Zatím zasáhl do čtyř zápasů a úspěšností zákroků se blíží k 90%.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud