Dostanou šanci v NHL? 5 produktivních Čechů, kteří řádí na farmách v AHL

Do letošní sezony NHL zatím zasáhlo 27 českých hráčů do pole a tři brankáři. Toto číslo však nebude konečné a určitě ještě poroste.

Bez názvu.jpg

Premiéru v nejslavnější lize světa si odbyli Martin Nečas s Filipem Chytilem. První z nich se však vrací do extraligové komety a další příležitost v Carolině letos nedostane. Jiní hráči ale působí v AHL a rvou se o místo na výsluní. Jména pěti Čechů, kteří na farmě zatím válí, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Tomáš Hyka (Las Vegas)

Tomáš Hyka Vegas.jpg

Nejlepší střelec a druhý muž kanadského bodování. Takovou přípravu zažil v Las Vegas Tomáš Hyka, který se stal historicky prvním střelcem nováčka NHL. Jenže místo v prvním týmu si překvapivě nevybojoval a zamířil na farmu. I tam je ale čtyřiadvacetiletý bývalý forvard Mladé Boleslavi produktivní, na kontě má tři vstřelené branky a jednu asistenci. Šance v NHL zřejmě přijde, jenže asi ne hned. Vegas totiž válí a nemají důvod ke změnám.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Filip Chytil (New York Rangers)

FIlip Chytil New York Rangers.jpg

Filip Chytil se překvapivě ocitl už v prvním kole letošního draftu, z kterého jej ulovil New York Rangers. Nezůstalo ale jen u toho a osmnáctiletý útočník si zahrál dva zápasy v NHL. Dokonce se stal nejmladším českým hráčem v historii soutěže. Více šancí ale nedostal a zamířil na farmu, kde dal ve čtyřech zápasech jeden gól a přidal tři nahrávky. Zůstane v zámoří, nebo se vydá ve stopách Martina Nečase a vrátí se do extraligového Zlína?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Jakub Jeřábek (Montreal)

Jakub Jeřábek Montreal.jpg

Ještě v sezoně 2015/16 hrál za Plzeň, loňskou sezonu strávil v Podolsku a letos se už rve o místo v zámoří. Účastník posledních dvou světových šampionátů si plácl s Montrealem, který ho poslal na farmu. Canadiens ale tápou a ve slavné organizaci mohou nastat změny. Jakub Jeřábek je na farmě vidět a na kontě má už čtyři nahrávky. Pomůže mu to k místence nahoru?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

David Kämpf (Chicago)

David Kampf Chicago.jpg

Dosud nejproduktivnější český hráč v AHL. David Kämpf si to namířil do zámoří po úspěšné sezoně v Chomutově, se kterými postoupil do extraligového semifinále. V průběhu ročníku posbíral celkově 41 kanadských bodů a patřil k tahounům Pirátů. Bývalý kapitán českých juniorů si plácl s Chicagem, v kempu ale příliš nepřesvědčil a byl poslán na farmu. V Rockfordu se mu ale daří a v sedmi zápasech dal už dva góly a přidal čtyři asistence.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Dominik Simon (Pittsburgh)

Dominik Simon Pittsburgh 2.jpg

Pittsburgh získal v uplynulých dvou letech Stanley Cupy, Dominik Simon si ale místo v prvním týmu nevybojoval. V prvním ročníku hrál ve dvou zápasech, loni se objevil na ledě třikrát. V létě se ale v kádru Penguins odehrály zajímavé změny a dvaadvacetiletý forvard věřil, že si vybojuje místo v týmu, dokonce se objevil po boku Sidney Crosbyho.

Jenže účastník mistrovství světa 2015 znovu neuspěl a byl poslán na farmu. V uplynulých letech posbíral v kádru Wilkes-Barre/Scranton Penguins 48 a 46 kanadských bodů a produktivní je i letos. K jednomu gólu přidal čtyři nahrávky a znovu čeká na šanci v dresu Penguins. Dočká se jí?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud