Dostanou šanci? 3 útočníci ze sparťanské rezervy, kteří se hlásí o místo v Kotalově týmu

Sparta letos jede a vede tabulku Fortuna ligy. Pražany svými brankami táhnou Lukáš Juliš s Adamem Hložkem, o své místo se však hlásí i další.

Loni Sparta sázela na Libora Kozáka, který se společně s Petarem Musou stal nejlepším ligovým střelcem. Na Letné působil i Benjamin Tetteh, jenž však už nastupuje v Turecku. Nyní v prvním týmu Pražanů společně s Kozákem působí Hložek a Juliš, o své místo se ale hlásí i tři mladí útočníci ze sparťanské rezervy. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Vojtěch Patrák

Vojtěch Patrák Sparta Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Dvacetiletý útočník si loni odbyl ligovou premiéru a odehrál třináct minut v duelu proti Plzni. V aktuální sezoně hraje za sparťanskou rezervu a zatím se mu daří náramně. V dosavadních osmi zápasech nasázel stejný počet branek a je nejlepším střelcem týmu.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Daniel Turyna

Daniel Turyna.jpg

Zajímavě nakročeno má taky bývalý mládežnický reprezentant Daniel Turyna. Dvaadvacetiletý útočník už má za sebou štace v Senici, Českých Budějovicích nebo Jihlavě, na ligovou premiéru však stále čeká. Dočká se jí třeba letos? V pěti zápasech ČFL nastřílel už šest branek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Youssouf Dao

Youssouf Dao Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Dvaadvacetiletý útočník z Pobřeží slonoviny přišel do Sparty před čtyřmi lety. Doufal, že se vydá ve stopách krajana Bonyho Wilfrieda, to se mu však dosud nepovedlo a do prvního týmu se ještě nedostal. Hostoval v druholigové Vlašimi a nyní působí ve sparťanské rezervě. Dostane se i do Kotalova týmu? Čas ještě má, stále je mu teprve 22 let.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud