Dostanou ještě šanci? 3 zkušení hráči Sparty, kteří mají to nejlepší na Letné už za sebou

Na Letné panuje obrovská konkurence. Tým kráčí k dalšímu titulu, dá se však čekat, že v létě v kabině nastane několik změn.

Trenér Brian Priske má hodně dobře namixovaný kádr. Jenže jak už to tak bývá, není v něm místo v pro všechny.

Zatímco někteří borci patří k oporám a hvězdám celé ligy, jiní příliš nehrají. Týká se to i tří zkušených českých fotbalistů, kteří mají to nejlepší v rudých barvách nejspíš už za sebou. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Jan Mejdr – 28 let

Bez názvu.jpg

Brzy devětadvacetiletý obránce dorazil do Sparty v létě roku 2022 po parádní sezoně v Hradci Králové. Loni hrál ještě pravidelně, letos ale moc prostoru nedostává. Už v zimě mohl odejít, Jan Mejdr se chtěl ale porvat o místo na Letné. V lize si však připsal jen šest startů, nehrál od konce března a v létě svou pražskou misi ukončí. Láká ho i cizina.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

David Pavelka – 32 let

David Pavelka Sparta Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Někdejší reprezentant a bývalý kapitán Sparty loni v létě prodloužil s klubem smlouvu. Chtěl se porvat o místo na hřišti, ve velké konkurenci středních záložníků ale moc prostoru nedostal. Přednost mají Kaan Kairinen, Lukáš Sadílek i Qazim Laci, v zimě navíc dorazil Markus Solbakken. Dvaatřicetiletý David Pavelka je nyní navíc mimo hru a na jaře si kvůli zranněí nekopl. Je otázkou, zda ještě v rudém dresu odehraje nějaký soutěžní zápas.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Jakub Pešek - 30 let

Jakub Pešek Sparta Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Jakub Pešek, jenž má na kontě i několik reprezentačních startů, je ve Spartě třetí sezonu. V té první patřil k oporám, loni ale vinou zranění odehrál jen tři zápasy. A letos? Třicetiletý křídelník má na kontě 18 startů, většinou ale začíná mezi náhradníky. Vyhlídky nemá nejlepší, Sparta staví hru na hráčích jako Lukáš Haraslín nebo Veljko Birmančevič, v záloze navíc číhají i další. V takové konkurenci se Pešek bude prosazovat těžko.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud