Dostálem to možná nekončí. Další čeští brankáři, kteří na farmě čekají na šanci v NHL

Do letošní sezony NHL zasáhli dva noví čeští brankáři. Celkem jich bylo dokonce sedm. Je ale toto číslo konečné?

Svou premiérovou sezonu v NHL prožívá Karel Vejmelka, který dostává hodně prostoru v Arizoně. Debut už má za sebou taky Lukáš Dostál, jenž se objevil v bráně Anaheimu. Na farmách však čekají na šanci i další čeští brankáři. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 2 / 5

Jakub Škarek 

Jakub Škarek Islanders.jpg

Bývalý gólman české dvacítky, který si zachytal i extraligu za Spartu, volil podobnou cestu jako Lukáš Dostál. Taky Jakub Škarek si udělal dobré jméno ve Finsku a teď se snaží prosadit v zámoří. Do NHL jej v roce 2018 draftoval New York Islanders a teď dvaadvacetiletý gólman sbírá cenné zkušenosti na farmě. V tomto ročníku odchytal za tým Bridgeport Sound Tigers už jednadvacet zápasů a úspěšností zákroků se blíží k 91%. Dostane šanci i v NHL? 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Jiří Patera 

Jiří Patera WHL.jpg

O rok dříve než Škarek byl do NHL draftován Jiří Patera, na něhož ukázalo Las Vegas. Dvaadvacetiletý gólman, který v loňské sezoně působil i v Českých Budějovicích, dělá v zámoří postupné krůčky nahoru a v minulém ročníku už debutoval v AHL. Letos si ve farmářském celku Henderson Silver Knights připsal další tři starty a blýskl se v nich povedenými výkony. Ještě o něm uslyšíme. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Lukáš Pařík 

Lukáš Pařík ČR 20.jpg

O startu v NHL sní taky dvacetiletý Lukáš Pařík, jehož v draftu roku 2019 ulovilo Los Angeles. Následně Pařík, jenž startoval na dvou juniorských šampionátech, odešel z Liberce do zámoří a letos už se ukázal taky v AHL. Za tým Ontario Reign dosud odchytal dva zápasy. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Další čeští brankáři v AHL 

Josef Kořenář San Jose.jpg

Ve farmářské AHL se v tomto ročníku objevili i další čeští gólmani. Po zranění se v soutěži rozchytávali Petr Mrázek nebo Pavel Francouz a dvanáct startů za San Diego si připsal i Lukáš Dostál. V akci byl taky Josef Kořenář (na snímku), jenž už loni chytal NHL za San Jose. Po letním odchodu do Arizony ale zatím sbírá starty jen ve farmářském Tusconu. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud