Došla jim šťáva. 4 zkušení hráči Slavie, kteří mají to nejlepší (zřejmě) za sebou

Dominance Slavie z posledních let je pryč. Pražané jsou sice nyní v tabulce Fortuna ligy první, dřívější pohoda je ale fuč.

Loni Slavii sesadila z trůnu Plzeň, teď se dere nahoru Sparta. Slavia už zkrátka není v takové pohodě jako v minulých letech. To platí taky o čtyřech zkušených hráčích, kteří jsou sice v Edenu dlouho, aktuálně ale nemají týmu moc co dát. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

David Hovorka

David Hovorka Slavia.jpg

Kolikrát byl už zraněný? To už snad ani nejde spočítat. Všichni mají v paměti jeho parádní výkon v Lize mistrů proti Interu Milán, od té doby však uběhla spousta času. Zkušený stoper David Hovorka byl více na marodce než na hřišti, ligu hrál naposledy loni v květnu. Je mu 29 let, ještě se může vrátit, je však otázkou, jak dlouho na place vydrží.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Jan Bořil

Jan Bořil Slavia 21 Dominik Bakes  CNC  Profimedia.jpg

Dlouho byl mimo, skoro 16 měsíců nehrál soutěžní zápas a nikdo nevěděl, jestli je ještě vůbec vrátí. Bývalý slávistický kapitán se ale nevzdal a teď se rozehrává v B týmu. Jenže… Zatím nevypadá vůbec dobře a na hřišti se trápí. Na levém kraji obrany sešívané sestavy navíc vládne rozjetý David Jurásek, který klepe na dveře reprezentace. Slavia nyní v prvním týmu dvaatřicetiletého Bořila nepotřebuje.

Foto: Dominik Bakes / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Lukáš Masopust

Lukáš Masopust Slavia Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Pamatujete na jeho povedené výkony na EURU v roce 2021? Tehdy byl ve formě, pak jej ale začaly trápit zdravotní problémy. Ještě v loňské sezoně zapsal sedm asistencí, na podzim přidal další tři a taky dva góly. Provází ho ale zdravotní trable a v posledním zápase sešívaného B týmu ukázal, že do dřívější pohody má daleko. Třicetiletému Lukáši Masopustovi chybí rychlost i přesnost, jakoby mu došla šťáva.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Ibrahim Traoré

Ibrahim Traoré Slavia 21 Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Čtyřiatřicetiletý defenzivní záložník z Pobřeží slonoviny ve Slavii odehrál hodně povedených zápasů a dal řadu důležitých branek. Navíc funguje jako spojka mezi africkými hráči a kabinou. Jenže pouze z minulosti se žít nedá. Na jaře byl dvakrát v základní sestavě, ani jednou to ale nebylo ono. Šanci zřejmě dostanou jiní.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud