Dopingoví hříšníci. 3 elitní hokejisté sborné, kteří nesmí jet na olympiádu

Dopingoví hříšníci. 3 elitní hokejisté sborné, kteří nesmí jet na olympiádu

Dopingoví hříšníci. 3 elitní hokejisté sborné, kteří nesmí jet na olympiádu

Rusko a doping. To je téma, které hýbe letošními olympijskými hrami. Z původního seznamu, jenž čítal 500 ruských olympioniků, zbylo jen 389 sportovců, kteří podle komise MOV mohou jet do Jižní Koreje. Mezi vyřazenými jsou i elitní hokejisté.

Rusové mají v olympijské nominaci Pavla Dacjuka či Ilju Kovalčuka. Na seznam vyvolených se ale nedostal třeba Alexej Bereglazov a také další tři elitní reprezentanti sborné, kteří pykají za dopingová provinění. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Anton Bělov (Petrohrad)

Anton Bělov.jpg

Jednatřicetiletý obránce z Petrohradu byl ještě na loňském mistrovství světa asistentem kapitána ruského výběru. Celkově startoval na pěti světových šampionátech, ve sbírce má kompletní sadu medailí a před čtyřmi lety hrál i na olympiádě v Soči.

Člen All-Star týmu z mistrovství světa 2014 a nejproduktivnější bek šampionátu z roku 2016 prošel také CSKA Moskva, Omskem a 57 zápasů odehrál za Edmonton v NHL. Sborné bude hodně chybět.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Valerij Ničuškin (CSKA Moskva)

Valerij Ničuškin.jpg

V roce 2013 ho z třinácté pozice draftu ulovil Dallas. Dvaadvacetiletý útočník vydržel v zámoří tři roky, v posledním ročníku zaznamenal 29 kanadských bodů a loni byl už zpátky v KHL. Valerij Ničuškin zamířil do týmu CSKA Moskva a zahrál si také na světovém šampionátu, do jehož statistik se zapsal třemi asistencemi. Letos odehrál za sbornou čtyři zápasy, na olympiádě svou sbírku ale nerozšíří.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Sergej Plotnikov (Petrohrad)

Sergej Plotnikov.jpg

Tohle bude hodně citelná ztráta. Sergej Plotnikov startoval na čtyřech světových šampionátech v řadě, byl u všech medailí a k loňskému bronzu pomohl třemi góly a čtyřmi nahrávkami.

V loňské sezoně sedmadvacetiletý útočník Petrohradu odehrál za národní tým 16 zápasů, letos hráč s krátkými zkušenostmi z Pittsburghu a Arizony přidal další čtyři starty. Premiérovou účast na olympijských hrách ale kvůli dopingu nezažije.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud