Domů zpoza Atlantiku. 5 mladíků, kteří se ze zámoří vrátili do extraligy

V zimě se ze zámoří vrátil Jaromír Jágr, který zamířil z Calgary do Kladna. V létě zpoza Atlantiku zamířili domů další čeští hokejisté, kteří se představí v extralize.

Spousta hráčů odchází do zámoří, aby si splnila sen – zahrát si v NHL. Ne každému se to ale povede a spousta hráčů se poté vrací zpět domů. V létě posílilo extraligové kluby několik českých navrátilců. Jména pěti mladíků, kteří se představí v novém extraligovém ročníku, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Vojtěch Budík (Pardubice)

Vojtěch Budík 2.jpg

Předchozí klub: Prince Albert Raiders

V roce 2016 prošel draftem NHL, ze 130. pozice ho ulovilo Buffalo. To už měl za sebou rok v zámoří, v týmu Prince Albert Raiders strávil dohromady tři sezony, vyšší soutěž než WHL si ale nezahrál.

V uplynulém ročníku si připsal 41 kanadských bodů, na juniorském šampionátu zaznamenal pět asistencí a teď se chystá na extraligovou premiéru. Stal se novou posilou Pardubic, odkud do zámoří taky odešel.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Jan Košťálek (Sparta)

Jan Košťálek ČR.jpg

Předchozí klub: Manitoba Moose

Sparta získala několik zahraničních posil a tři navrátilce ze zámoří. Novou brankářskou jedničkou se stane Matěj Machovský, zpátky ve Spartě je Daniel Přibyl a také Jan Košťálek. Třiadvacetiletý bek prošel v roce 2013 draftem NHL, ve kterém ho získal Winnipeg. Uplynulé tři roky strávil na farmě v Manitobě, do prvního týmu Jets se ale neprotlačil. V sezoně 2011/12 odehrál za Spartu deset zápasů, letos dostane výrazně více prostoru.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Jan Mandát (Pardubice)

Jan Mandát.jpg

Předchozí klub: Binghamton Devils

Rodák z Jihlavy prošel mládežnickými výběry Dukly a v sezoně 2012/13 si dokonce odbyl premiéru v dospělém hokeji. Pak odešel do zámoří, tři roky strávil v QMJHL a uplynulé dvě sezony hrál za farmářský tým New Jersey. Do NHL se ale neprosadil, a tak se ve dvaadvaceti letech rozhodl k návratu domů. Bývalý mládežnický reprezentant posílil Pardubice.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Radim Šalda (Hradec Králové)

Radim Šalda.jpg

Předchozí klub: Saint John

Devatenáctieltý útočník si před dvěma lety odbyl debut v seniorském hokeji a odehrál dva zápasy za Litoměřice. Poté opustil Hradec Králové, kde hrál za mládežnické výběry, a odešel do zámoří. Nastupoval za Saint John Sea Dogs v soutěži QMJHL a v sezoně si připsal 41 bodů. V zimě si zahrál na juniorském šampionátu, v červnu ho v šestém kole draftu NHL získala Tampa Bay, Radim Šalda ale v zámoří nepokračuje a vrátil se do Hradce.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Nicolas Werbik (Zlín)

Nicolas Werbik Zdeněk Němec  MAFRA  Profimedia.jpg

Předchozí klub: Des Moines Buccaneers

Vyrůstal ve Zlíně, poslední tři roky ale strávil v zámoří. Rok hrál v QMJHL, uplynulé dvě sezony působil v USHL. Loni dal v dresu Des Moines Buccaneers 26 branek a přidal 19 asistencí, svou další kariéru ale spojí se Zlínem. Nedávno se dostal do reprezentačního kempu Miloše Říhy a teď se chystá na extraligovou premiéru.

Foto: Zdeněk Němec / MAFRA / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud