Slavia Praha - Psala se sezona 2003/04, když Kvapil debutoval v extralize. Bylo to v dresu Slavie, za kterou odehrál jedenáct zápasů, ovšem ani jednou v nich nebodoval. V dalším ročníku pak odešel do zámoří. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 HC Vítkovice - Za Atlantikem Kvapil vydržel do roku 2008. Do vytoužené NHL se ale nikdy nedostal, a tak se před sezonou 2008/09 vrátil domů. Ne však do Slavie, ale do Vítkovic, kde působil dva roky. V roce 2010 získal s ostravským týmem stříbro, pak se ale posunul zase o kus dál. Foto: Beránek Michal / CNC / Profimedia
 Kometa Brno - Před sezonou 2010/11 se Kvapil objevil v Kometě, za kterou v základní části odehrál 49 zápasů a dalších osm startů přidal v play-off. Dohromady posbíral 53 bodů a patřil k nejlepším hráčům brněnského týmu. V Kometě ale dále nepokračoval a odešel do Dynama Moskva. Po pěti letech se však do Brna vrátil a odehrál další vydařený ročník. Foto: Profimedia.cz
 Bílí Tygři Liberec - Před sezonou 2017/18 se Kvapil vrátil do KHL a nastupoval za Chabarovsk. V Rusku ale dlouho nevydržel a ještě v průběhu stejného ročníku se vrátil do extraligy. Tentokrát do Liberce, kde z něj byl opět klíčový hráč. Během celé sezony 2018/19 posbíral celkově 70 bodů a s Bílými Tygry postoupil do finále. Pak ale v Liberci skončil. Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Doma už si zřejmě neškrtne. 5 extraligových klubů, za které si zahrál Marek Kvapil

Byl považován za jednoho z nejlepších extraligových hráčů. Marek Kvapil vynikal nadstandardními kvalitami a kdekoliv byl, tam zářil. Jenže v extralize si už nejspíš nezahraje.

Marek Kvapil ČR 2 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Jsou tomu už dva měsíce, co Marek Kvapil přišel o práci. Pětatřicetiletý útočník sice patřil k nejlepším hráčům celé extraligy, jenže v té už se nejspíš neobjeví. Víte, za které extraligové kluby si během své kariéry zahrál? Podívejte se.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 6

Slavia Praha

Marek Kvapil ČR Foto Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Psala se sezona 2003/04, když Kvapil debutoval v extralize. Bylo to v dresu Slavie, za kterou odehrál jedenáct zápasů, ovšem ani jednou v nich nebodoval. V dalším ročníku pak odešel do zámoří.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

HC Vítkovice

Marek Kvapil Vítkovice Beránek Michal CNC Profimedia.jpg

Za Atlantikem Kvapil vydržel do roku 2008. Do vytoužené NHL se ale nikdy nedostal, a tak se před sezonou 2008/09 vrátil domů. Ne však do Slavie, ale do Vítkovic, kde působil dva roky. V roce 2010 získal s ostravským týmem stříbro, pak se ale posunul zase o kus dál.

Foto: Beránek Michal / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Kometa Brno

Marek Kvapil Kometa 2.jpg

Před sezonou 2010/11 se Kvapil objevil v Kometě, za kterou v základní části odehrál 49 zápasů a dalších osm startů přidal v play-off. Dohromady posbíral 53 bodů a patřil k nejlepším hráčům brněnského týmu. V Kometě ale dále nepokračoval a odešel do Dynama Moskva. Po pěti letech se však do Brna vrátil a odehrál další vydařený ročník.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Bílí Tygři Liberec

Marek Kvapil Liberec.jpg

Před sezonou 2017/18 se Kvapil vrátil do KHL a nastupoval za Chabarovsk. V Rusku ale dlouho nevydržel a ještě v průběhu stejného ročníku se vrátil do extraligy. Tentokrát do Liberce, kde z něj byl opět klíčový hráč. Během celé sezony 2018/19 posbíral celkově 70 bodů a s Bílými Tygry postoupil do finále. Pak ale v Liberci skončil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Sparta Praha

Marek Kvapil Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Dosud posledním Kvapilovým klubem byla Sparta, kam zamířil po konci v Liberci, i když původně chtěl do ciziny. Jenže loni vinou zranění a koronavirové situace odehrál jen čtyři zápasy a v průběhu září v klubu předčasně skončil. Zkušený útočník totiž nesouhlasil se snížením platu a vedení Sparty s ním ukončilo spolupráci. Kvapil navíc nesmí hrát za jiný extraligový klub.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud