Doma tápou, v Lize mistrů září. 5 hráčů, kteří táhnou Liberec za senzací

Doma tápou, v Lize mistrů září. 5 hráčů, kteří táhnou Liberec za senzací

Doma tápou, v Lize mistrů září. 5 hráčů, kteří táhnou Liberec za senzací

V extralize se trápí, jsou jedenáctí, jen pět bodů od posledního místa. Na mezinárodní scéně ale hrají jako vyměnění. Bílý Tygři z Liberce udolali dvojnásobného šampiona Ligy mistrů z Frölundy a dostali se mezi nejlepší osmičku soutěže.

Liberečtí doma se švédským soupeřem prohráli 2:3. V odvetě se ale nevzdali a zásluhou Martina Bakoše poslali zápas do prodloužení. V tom udeřil Michal Bulíř, Bílí Tygři vyhráli 6:4 a dostali se do čtvrtfinále. Zatímco na domácí scéně zatím tápu, v Lize mistrů válí. Jména pěti tahounů Pešánova souboru najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Martin Bakoš

Martin Bakoš Liberec.jpg

Slovenský útočník je v ráži. Martin Bakoš je nejproduktivnějším hráčem Bílých Tygrů jak v extralize, tak v hokejové Lize mistrů. Více bodů (15) posbírali už jen Fredrik Petterson z Curychu a Ryan Lasch z Frölundy. Bakoš má na kontě devět gólů a čtyři nahrávky, trefil se i v obou duelech se švédským favoritem. Pokud bude pokračovat v nastoleném tempu, může vyhrát kanadské bodování soutěže.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 6

Michal Bulíř

Michal Bulíř.jpg

Pět gólů a pět asistencí. Taková je extraligová bilance Michala Bulíře. Šestadvacetiletý útočník je aktivní i v Lize mistrů a v sedmi zápasech si připsal šest (3+3) kanadských bodů. Gólem v prodloužení poslal Bílé Tygry do čtvrtfinále.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 6

Lukáš Jašek

Lukáš Jašek Jaroslav Legner CNC Profimedia.jpg

V roce 2015 ho draftoval Vancouver, Lukáš Jašek ale do zámoří dosud neodešel. Naopak, v létě změnil dres a zamířil z Třince do Liberce. V 19 zápasech posbíral solidních osm kanadských bodů a prosazuje se i na mezinárodní půdě. V osmi zápasech dal jeden gól a přidal už pět nahrávek.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 6

Filip Pyrochta

Filip Pyrochta.jpg

Jednadvacetiletý obránce, jenž se loni vrátil ze zámoří, pendluje mezi prvním týmem Liberce a farmou v Benátkách nad Jizerou. V Lize mistrů ale nastupuje pravidelně a je hodně vidět. Na kontě má jeden gól, tři přihrávky a je druhým nejproduktivnějším bekem týmu.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 6 / 6

Martin Ševc

Martin Ševc Liberec.jpg

Zkušený obránce byl v odvetě s Frölundou k nezastavení. V 19. minutě srovnal na 1:1 a poté přidal ještě tři asistence. Nahrával u klíčových branek Bakoše a Bulíře a patřil k nejlepším hráčům na ledě. Svou bilanci v soutěži posunul už na šest (1+5) kanadských bodů.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud