Jakub Dobeš – 22 let  V roce 2020 jej draftoval Montreal. V té době už dvaadvacetiletý Jakub Dobeš působil v zámoří, kde prošel několika soutěžemi. Letos poprvé nakoukl i do AHL a za farmářský celek Laval Rocket odchytal už dvanáct zápasů.
 Aleš Stezka – 26 let  Aleš Stezka už v minulosti v zámoří byl. Tehdy se ale neprosadil, a tak se vrátil zpátky domů. Přes Havířov se dostal do Vítkovic i do reprezentace a letos podepsal kontrakt se Seattlem. Do NHL se šestadvacetiletý gólman ještě nedostal, na farmě v Coachella Valley Firebirds zatím odchytal šest zápasů.
 Tomáš Suchánek – 20 let  Stejně jako Čajan neprošel draftem NHL. Stříbrný medailista z letošního mistrovství světa juniorů chytal poslední dva roky ve WHL, letos na podzim však podepsal smlouvu se San Diegem, které je farmou Anaheimu. V AHL si zatím připsal dva starty.
 Jakub Škarek – 24 let  Předpovídala se mu velká budoucnost. Jakub Škarek už jako mladý chytal extraligu, byl v Jihlavě, krátce i ve Spartě a v roce 2018 jej draftoval New York Islanders. Čtyřiadvacetiletý gólman byl taky ve Finsku a letos chytá už pátým rokem za farmářský tým Bridgeport Islanders. Do NHL se ale zatím nedostal.
5
Fotogalerie

Dočkají se premiéry v NHL? 5 českých brankářů, kteří čekají na šanci v AHL

Do letošní sezony NHL zasáhlo už sedm českých gólmanů. Dva z nich dříve okusili i NHL, další na svou šanci čekají.

Na farmě chytají David Rittich s Jiřím Paterou, kteří už nakoukli i do NHL. Dalších pět českých farmářských gólmanů o ni bojuje. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Pavel Čajan – 21 let

Bez názvu.jpg

Jednadvacetiletý rodák z Příbrami odešel do zámoří v roce 2020 z Liberce. Pavel Čajan sice nikdy neprošel draftem NHL, podepsal však smlouvu s farmou Columbusu. V minulém ročníku odchytal 22 zápasů za Cleveland Monsters a letos přidal v AHL dalších sedm startů. Úspěšností zákroků se drží nad 90 procenty.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Jakub Dobeš – 22 let

Jakub Dobeš.jpg

V roce 2020 jej draftoval Montreal. V té době už dvaadvacetiletý Jakub Dobeš působil v zámoří, kde prošel několika soutěžemi. Letos poprvé nakoukl i do AHL a za farmářský celek Laval Rocket odchytal už dvanáct zápasů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Aleš Stezka – 26 let

Aleš Stezka Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Aleš Stezka už v minulosti v zámoří byl. Tehdy se ale neprosadil, a tak se vrátil zpátky domů. Přes Havířov se dostal do Vítkovic i do reprezentace a letos podepsal kontrakt se Seattlem. Do NHL se šestadvacetiletý gólman ještě nedostal, na farmě v Coachella Valley Firebirds zatím odchytal šest zápasů.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Tomáš Suchánek – 20 let

Tomáš Suchánek.jpg

Stejně jako Čajan neprošel draftem NHL. Stříbrný medailista z letošního mistrovství světa juniorů chytal poslední dva roky ve WHL, letos na podzim však podepsal smlouvu se San Diegem, které je farmou Anaheimu. V AHL si zatím připsal dva starty.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Jakub Škarek – 24 let

Jakub Škarek.jpg

Předpovídala se mu velká budoucnost. Jakub Škarek už jako mladý chytal extraligu, byl v Jihlavě, krátce i ve Spartě a v roce 2018 jej draftoval New York Islanders. Čtyřiadvacetiletý gólman byl taky ve Finsku a letos chytá už pátým rokem za farmářský tým Bridgeport Islanders. Do NHL se ale zatím nedostal.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud