Dočkají se konečně? 6 hráčů, kteří mohou dovést Vítkovice k prvnímu titulu

Loni to byla Kometa, před dvěma lety Liberec, v roce 2015 se premiérově radoval Litvínov. Mezi čekateli na první extraligový titul však ještě pár klubů zůstává. Jedním z nich jsou Vítkovice, které letos válí.

Bez názvu.jpg

Ostravský tým šlape a patří k nejlepším mančaftům soutěže. V tabulce je na tom lépe už jenom Plzeň. Vítkovičtí hodili za hlavu několik neúspěšných ročníků a letos mohou dokráčet hodně daleko. Třeba až k premiérovému titulu. Jména šesti hráčů, kteří je k němu mohou dovést, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Patrik Bartošák

Patrik BArtošák Vítkovice.jpg

Žádný tým nemůže fungovat bez kvalitního gólmana. Ve Vítkovicích je mají hned dva – Daniela Dolejše a Patrika Bartošáka, který by měl jet v roli trojky na olympijské hry. Do Vítkovic přišel v průběhu sezony 2014/15 ze zámoří a rychle se stal oporou mezi třemi tyčemi. Úspěšnost zákroků 93,28% a průměr pouhé 2,03 inkasované branky na zápas jsou toho důkazem.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 7

David Květoň

David Květoň.jpg

V extralize debutoval už v sezoně 2003/04 ve vsetínských barvách. Prošel také Třincem, Mladou Boleslaví či Chomutovem a od loňského ročníku je ve Vítkovicích. V uplynulé sezoně posbíral 24 (14+10) kanadských bodů a letos má na kontě o pouhé dvě asistence méně. Devětadvacetiletý forvard se Ostravanům vyplácí.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 7

Jakub Lev

Jakub Lev Vítkovice.jpg

Sedmadvacetiletý forvard strávil téměř celou dosavadní kariéru v Plzni, v jejímž dresu nevynechal od ročníku 2012/13 jediný extraligový duel. Po minulé sezoně však český reprezentant změnil adresu a odešel do Vítkovic. Na východě republiky nepolevil, naopak, teď má na kontě 15 branek, devět asistencí a o jeden bod už překonal loňskou bodovou bilanci.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 7

Rostislav Olesz

Rostislav Olesz Vítkovice.jpg

Rostislav Olesz odehrál 365 zápasů v NHL, prošel Floridou a New Jersey, teď však už čtvrtým rokem obléká vítkovický dres. Dvaatřicetiletý forvard na něm má kapitánské céčko a je skutečným lídrem. S 19 (11+8) kanadskými body je zároveň čtvrtým nejproduktivnějším hráčem týmu. Dovede ho až na vrchol?

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 6 / 7

Ondřej Roman

Ondřej Roman 2.jpg

Ve Vítkovicích působí už několik let. Postupně se vypracoval v jednu z opor týmu, v roce 2015 ale Ostravu opustil a zamířil do Jekatěrinburu. Po roce se však vrátil domů a opět patří ke klíčovým personám. V letošním ročníku dal osmadvacetiletý útočník devět branek, přidal 17 asistencí a je nejproduktivnějším hráčem týmu.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 7 / 7

Jan Výtisk

Jan Výtisk Vítkovice.jpg

Extraliga a bojovnost? Jan Výtisk! Vítkovice mají v kádru produktivnější obránce, například Ivan Baranka má na kontě už 18 kanadských bodů, Jan Výtisk je ale duší ostravského celku. Šestatřicetiletý bek odvádí neuvěřitelné množství práce a má lví podíl na tom, že se Vítkovice nachází tam, kde jsou. V roce 2016 slavil titul s Libercem, teď by ho rád vybojoval i s rodnou Ostravou.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud