Do Vegas je nepustíme. 9 Čechů, kteří se dostali mezi chráněné hráče NHL

Jaromír Jágr, ale i Petr Mrázek, Tomáš Plekanec nebo třeba Andrej Šustr. Ti všichni, a někteří další čeští hokejisté, si brzy mohou zabalit a přestěhovat se do Las Vegas. Jejich dosavadní zaměstnavatelé je totiž nezařadili na seznam chráněných hráčů.

Bez názvu.jpg

Letošní rozšiřovací draft NHL pořádně zamíchá kartami. Nováček z Vegas už v předstihu získal Tomáše Hyku a další české hráče by mohl ulovit z rozšiřovacího draftu. Už teď je však jasné, že mezi nimi nebude devět českých hokejistů, které jejich kluby zařadily mezi chráněné hráče. O koho se jedná, to se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 10

David Krejčí (Boston)

David Krejčí 2.jpg

Jednatřicetiletý útočník v NHL jinde než v Bostonu nehrál a na tom se nic nemění. David Krejčí, který má podepsaný luxusní kontrakt až do roku 2021,  patří ke klíčovým hráčům Bruins a ti na něm hodlají i nadále stavět.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 10

David Pastrňák (Boston)

David Pastrňák Boston 3.jpg

Jedna z hvězd uplynulé sezony podle očekávání zůstane v Bostonu. Jednadvacetiletý David Pastrňák, jenž byl loni jedním z nejlepších kanonýrů celé NHL, je před podpisem nové smlouvy a v Bruins věří, že je zase vrátí do horních pater celé NHL.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 10

Michael Frolík (Calgary)

Michael Frolík Calgary.jpg

Michael Frolík má za sebou druhou sezonu v Calgary, které je s jeho službami maximálně spokojeno. Devětadvacetiletý univerzál posbíral v uplynulé sezoně 44 kanadských bodů a prožil druhou nejproduktivnější sezonu v NHL. Není divu, že si ho Flames nechají.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 10

Radek Faksa (Dallas)

Radek Faksa 2.jpg

Budoucnost Aleše Hemského s Jiřím Hudlerem je v Dallasu nejistá, zato pokračovat v týmu Stars bude Radek Faksa. Třiadvacetiletý účastník Světového poháru odehrál první kompletní sezonu v NHL a v 80 zápasech posbíral solidních 33 bodů. Na seznamu chráněných hráčů se ocitl po boku takových es jako je Jamie Benn, Tyler Seguin či Jason Spezza.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 10

Radko Gudas (Philadelphia)

Radko Gudas Phil.jpg

Bouřlivák z Philadelphie vyrostl v jednu z klíčových postav Flyers, kteří s Radko Gudasem počítají i do dalších let. Nejlepší český bek z nedávného světového šampionátu nehraje jen tvrdě, ale také chytře a produktivně. O svou budoucnost se nemusí bát.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 10

Jakub Voráček (Philadelphia)

Jakub Voráček Phil 3.jpg

Ve Philadelphii podle očekávání zůstává také Jakub Voráček. Reprezentační kapitán patří k tahounům Flyers a díky své luxusní smlouvě je zároveň jedním z nejlépe placených útočníků celé NHL. Na skvělých 81 kanadských bodů z ročníku 2014/15 ale v uplynulých dvou letech nenavázal.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 10

Tomáš Hertl (San Jose)

Tomáš Hertl San Jose 4.jpg

Třiadvacetiletý útočník má za sebou už čtvrtou sezonu v NHL. Během uplynulého ročníku odehrál vinou zranění jen 49 zápasů, ve kterých posbíral 22 bodů, v San Jose ale ví, že když je při síle, umí být rozdílovým hráčem. Smlouvu má sice už jen na rok, v organizaci by ale mohl vydržet ještě pěknou řadu let.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 10

Vladimír Sobotka (St. Louis)

Vladimír Sobotka ČR.jpg

O jeho návratu z Omsku do NHL se spekulovalo déle, kdekoho ale překvapilo, když Vladimír Sobotka posílil St. Louis krátce před začátkem play-off NHL. S vedením Blues se zároveň dohodl na nové tříleté smlouvě na 10,5 milionů dolarů, kterou teď rozhodně dodrží.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 10

Ondřej Palát (Tampa Bay)

Ondřej Palát.jpg

Oběma českým hráčům, kteří hrají za Tampu Bay, končí smlouva. Ovšem zatímco Andrej Šustr se na seznam chráněných hráčů nedostal, Ondřej Palát na něm nechybí. Teď už zbývá pouze dojednat podmínky nového kontaktu.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud