David Kämpf (Chicago Blackhawks)   Jeho jméno se na seznamu chráněných hráčů objevilo poměrně překvapivě. Přeci jen, Chicago má na soupisce hokejisty, jejichž úloha v organizaci je důležitější. Ostatně, posuďte sami - společně s Davidem Kämpfem se na seznam vešli ještě útočníci Henrik Borgström, Alex DeBrincat, Brandon Hagel, Patrick Kane, Dylan Strome a Jonathan Toews. Šestadvacetiletý český útočník tak v kádru Blackhawks přidá svou pátou sezonu.  Foto: Profimedia.cz
 Radek Faksa (Dallas Stars)   Naopak zařazení Radka Faksy mezi chráněné hráče Dallasu nikoho nepřekvapí. Sedmadvacetiletý český forvard patří mezi klíčové postavy Stars a jeho pozice v organizaci je velmi silná. Jinde než za Dallas v NHL zatím nehrál, příští sezona bude už jeho sedmá.  Foto: Profimedia.cz
 Filip Hronek a Jakub Vrána (Detroit Red Wings)  Filip Hronek se během posledních let zařadil mezi klíčové postavy Detroitu. Red Wings se v uplynulých sezonách nevedlo, na ofenzivně laděného českého beka byl ale spoleh. Společně s Filipem Hronkem je v Detroitu také Jakub Vrána, jenž do organizace přišel v průběhu poslední rozehrané sezony z Washingtonu. A oba by měli patřit k lídrů týmu i v dalších letech.  Foto: Profimedia.cz
 Pavel Zacha (New Jersey Devils)   V posledních letech si na svou adresu vyslechl hodně kritiky, dokonce se spekulovalo o jeho odchodu do Ruska, Pavel Zacha ale nesložil zbraně a jeho tvrdá práce se mu vyplatila. Čtyřiadvacetiletý útočník má za sebou nejlepší sezonu v NHL, během níž posbíral 35 bodů, a konečně se zařadil mezi lídry New Jersey. Není divu, že s ním vedení Devils počítá i nadále.  Foto: Profimedia.cz
7
Fotogalerie

Do Seattlu vás nepustíme. 10 českých hokejistů, kteří jsou na seznamu chráněných hráčů

Už za dva dny proběhne rozšiřovací draft NHL, ve kterém bude v hlavní roli Seattle. Ten může ukázat i na řadu českých hokejistů, pár českých jmen ale k mání nebude.

Seattle si klidně může vybrat do týmu Radka Gudase, Ondřeje Paláta či Jakuba Voráčka. Kluby NHL se rozhodly uchránit jen deset českých hokejistů (hráči jako Dominik Kubalík, Martin Nečas či Filip Zadina jsou pak chráněni automaticky), kteří tak ke Krakenům nemohou. Kteří to jsou? Podívejte se. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 8

David Pastrňák a Daniel Vladař (Boston Bruins) 

David Pastrňák 21 2.jpg

Je možné, že v Bostonu se rozloučí s Davidem Krejčím, jemuž končí smlouva. Pozice Davida Pastrňáka je ale nedotknutelná. Nejlepší český hokejista současnosti bude v Bruins pokračovat i nadále a v dalších letech se bude snažit dovést tým ke Stanley Cupu. Společně s ním v Bostonu zůstává i třiadvacetiletý brankář Daniel Vladař, jenž v uplynulém ročníku odchytal svých prvních pět zápasů v NHL. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

David Kämpf (Chicago Blackhawks) 

David Kampf Chicago.jpg

Jeho jméno se na seznamu chráněných hráčů objevilo poměrně překvapivě. Přeci jen, Chicago má na soupisce hokejisty, jejichž úloha v organizaci je důležitější. Ostatně, posuďte sami - společně s Davidem Kämpfem se na seznam vešli ještě útočníci Henrik Borgström, Alex DeBrincat, Brandon Hagel, Patrick Kane, Dylan Strome a Jonathan Toews. Šestadvacetiletý český útočník tak přidá v kádru Blackhawks svou pátou sezonu. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

Radek Faksa (Dallas Stars) 

Radek Faksa Dallas 2.jpg

Naopak zařazení Radka Faksy mezi chráněné hráče Dallasu nikoho nepřekvapí. Sedmadvacetiletý český forvard patří mezi klíčové postavy Stars a jeho pozice v organizaci je velmi silná. Jinde než za Dallas v NHL zatím nehrál, příští sezona bude už jeho sedmá. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

Filip Hronek a Jakub Vrána (Detroit Red Wings) 

Filip Hronek Detroit 20.jpg

Filip Hronek se během posledních let zařadil mezi klíčové postavy Detroitu. Red Wings se v uplynulých sezonách nevedlo, na ofenzivně laděného českého beka byl ale spoleh. Společně s Filipem Hronkem je v Detroitu také Jakub Vrána, jenž do organizace přišel v průběhu poslední rozehrané sezony z Washingtonu. A oba by měli patřit k lídrů týmu i v dalších letech. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Pavel Zacha (New Jersey Devils) 

Pavel Zacha NJ3.jpg

V posledních letech si na svou adresu vyslechl hodně kritiky, dokonce se spekulovalo o jeho odchodu do Ruska, Pavel Zacha ale nesložil zbraně a jeho tvrdá práce se mu vyplatila. Čtyřiadvacetiletý útočník má za sebou nejlepší sezonu v NHL, během níž posbíral 35 bodů, a konečně se zařadil mezi lídry New Jersey. Není divu, že s ním vedení Devils počítá i nadále. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

Libor Hájek a Filip Chytil (New York Rangers) 

Libor Hájek NYR 19.jpg

Oba si zahráli na uplynulém světovém šampionátu v Lotyšsku a společně budou pokračovat také v New Yorku. Rangers chtějí na Liboru Hájkovi s Filipem Chytilem stavět i nadále, a tak je zařadili na seznam po bok takových hráčů, jakými jsou Artěmij Panarin, Ryan Strome, Mika Zibanejad nebo Jaccob Trouba. To je velká odměna. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

Tomáš Hertl (San Jose Sharks) 

Tomáš Hertl San Jose 5.jpg

V uplynulé sezoně byl v San Jose společně s Josefem Kořenářem a Radimem Šimkem. Jenže český brankář odešel do Arizony a Šimka organizace nabídla Seattlu. Je tak dost možné, že mezi Žraloky zůstane z českých hokejistů jen sedmadvacetiletý Hertl, jenž se chystá už na svou devátou sezonu v NHL. V té poslední posbíral 43 bodů, na postup do play-off to ale San Jose nestačilo. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud