Dlouháni na hrotu. Pět ligových útočníků, kteří měří téměř dva metry

Nejlepší střelec aktuálního ročníku Fortuna ligy Michael Krmenčík měří rovných 190 centimetrů. Je jedním z nejvyšších útočníků soutěže, v té však běhají i vyšší dlouháni.

Ve Fortuna lize působí několik útočníků, kteří měří alespoň 190 centimetrů. Vybrali jsme pět nejvyšších z nich – jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Tomáš Poznar (Zlín) – 194 centimetrů

Tomáš Poznar Zlín Luděk Ovesný  MAFRA  Profimedia.jpg

Před dvěma lety odešel ze Zlína do Plzně, na západě Čech se ale moc neukázal. Viktorka si od vytáhlého útočníka slibovala víc, Tomáš Poznar se gólově ani jednou neprosadil a loňský ročník strávil na hostování v Baníku. Tomu pomohl k záchraně třemi góly – stejný počet jich však letos stihl během šesti kol po návratu do Zlína.

Foto: Luděk Ovesný / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 3 / 6

Jakub Šašinka (Baník) – 195 centimetrů

Jakub Šašinka Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Útočnou jedničkou Baníku je Milan Baroš, jeho předností však je něco jiného, než výška. Naopak 195 centimetry disponuje Jakub Šašinka. Dvaadvacetiletý útočník, jenž má na kontě dva ligové góly, letos zasáhl do tří zápasů a připsal si jednu asistenci.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 6

Jean-David Beauguel (Zlín) – 196 centimetrů

Jean-David Beauguel.jpg

Další dlouhán zlínské sestavy. Také Jean-David Beauguel prožívá velmi dobrý vstup do sezony, na kontě má už čtyři vstřelené góly a jednu asistenci. Předtím šestadvacetiletý francouzský útočník, který váží 96 kilogramů, působil v pražské Dukle.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 6

Benjamin Tetteh (Sparta) – 198 centimetrů

Benjamin Tetteh Sparta 2 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Sparta v létě nebyla na přestupovém trhu aktivní tolik, jako před rokem, pár posil ale přivedla. Přestupovou prioritou byl ghanský útočník Benjamin Tetteh, který loni odehrál velmi dobrou sezonu v Bohemians. Sparta z něj udělala nového útočníka číslo jedna a jednadvacetiletý Tetteh zatím vstřelil dvě branky. Přestože měří téměř dva metry, s míčem u nohy je hodně šikovný.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 6 / 6

Tomáš Chorý (Plzeň) – 199 centimetrů

Tomáš Chorý Plzeň Ladislav Němec  MAFRA  Profimedia.jpg

Plzeň o něj hodně stála, měl se stát očekávanou náhradou za Michaela Krmenčíka, a tak za něj v zimě zaplatila okolo dvaceti milionů korun. Loni Tomáš Chorý zasáhl do 13 zápasů, dal dvě branky a přidal dvě asistence. Letos byl na hřišti jen dvakrát a do statistik se zatím nezapsal. Na západě Čech od nejvyššího ligového forvarda čekali výraznější produktivitu.

Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud