Divoké hokejové večery. Připomeňte si 3 výhry nejvyšším brankovým rozdílem v historii české extraligy

Hokejová extraliga čas od času nabídne fanouškům pořádně tučné brankové hody. Někdy se o příval gólů podělí oba soupeři, jindy padá smršť puků do sítě jen jednomu z nich.

Jakým brankovým rozdílem lze v nejvyšší české hokejové soutěži deklasovat soupeře? Možná byste se divili. V následujících kapitolách najdete tři utkání, ve kterých vítěz přehrál svého protivníka aspoň o 11 gólů.

Pokračování 2 / 4

Pardubice – Sparta 2:13 (8. prosince 1993)

Jiří Zelenka.jpg

Jeden drtivý výsledek nabídl už první ročník samostatné české extraligy. V hlavní roli byla Sparta, která vyhrála 13:2 v Pardubicích. Přitom během první třetiny takové kanonádě nic nenasvědčovalo, hosté ji vyhráli 2:0 a domácí byli stále ve hře.

Na začátku druhé třetiny se sice trefil Pázler ze Sparty, pak ale snížil pardubický Jančařík a domácí fanoušci začali věřit v obrat. Přišla ale studená sprcha, Sparta udeřila třikrát ve 30. minutě, druhé dějství vyhrála 7:1 a domácí byli na dně. V závěrečné dvacetiminutovce kanonádu dokonali Kastner, Výborný, Geffert a Zelenka.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Karlovy Vary – Ústí nad Labem 11:0 (18. listopadu 2007)

Karlovy Vary-2007.jpg

Na zápas Karlových Varů s Ústím nad Labem z roku 2007 asi žádný z jeho aktérů dodnes nezapomněl. Tehdejší nováček z Ústí nad Labem přijel za západ Čech nažhavený díky výhře na ledě mistrovské Sparty, Energie se však nenechala zastrašit a bodovala i ve dvanáctém domácím utkání sezony.

Karlovým Varům skvěle fungovaly přesilové hry, z nichž daly sedm branek. Rozhodnuto bylo už po první třetině, kterou otevřel gólem v první minutě Melenovský a domácí ji vyhráli 4:0.

Tentýž hráč, stejně jako Skladaný, Skuhravý a Procházka, se trefil dvakrát, Lukáš Mensator udržel třetí nulu v sezoně a tři tisícovky diváků si užily skvělý večer.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Sparta – Karlovy Vary 11:0 (3. listopadu 2013)

Sparta 2013.jpg

I v tomto duelu byly v akci Karlovy Vary, tentokrát však ve zcela opačné roli. Byla to Energie, kdo inkasoval 11 branek, zatímco hokejisté Sparty oslavili vysoké vítězství.

Čtyři body za dvě branky a stejný počet asistencí si připsal nejproduktivnější hráč soutěže Petr Ton, gólman Tomáš Pöpperle udržel pátou nulu v sezoně, zato hosté lovili z branky jeden puk za druhým. Už v první třetině padlo pět branek a mezi střelce zápasu se mimo jiné zapsali i Krejčík s Rolinkem či Simonem.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud