Peter Olayinka - Do Slavie přišel před rokem za více než 80 milionů korun. Dal šest branek, přidal dvě asistence a nevedl si zle. Jenže v Edenu od nigerijského ofenzivně laděného záložníka čekali víc. Letos Peter Olayinka začal v základní sestavě, moc nebezpečný ale nebyl. Změní to poslední zápas v Českých Budějovicích, kde poprvé v sezoně skóroval? Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Lukáš Masopust - Do Edenu přišel v zimě z Jablonce a ihned se zabydlel v základní sestavě. Odehrál parádní jaro, dal čtyři góly, přidal tři nahrávky a dostal se i do reprezentace. Lukáš Masopust umí hrát i na levé straně, nejvíc nebezpečný je ale na pravém kraji zálohy. Foto: Profimedia.cz
 Alexandru Baluta - Stejně jako Olayinka, tak i Alexandru Baluta přišel do Slavie před rokem za spoustu milionů korun. Zatím ale moc nepřesvědčil. Loni pětadvacetiletý Rumun dal tři góly a místo v základní sestavě nezískal. Letos zatím nehrál. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
 Petr Ševčík - Na levém kraji může zaskočit i Petr Ševčík, „jeho“ místo je však uprostřed záložní řady. Do Edenu dorazil v zimě z Liberce, jeho rozjezd pak sice přibrzdily zdravotní problémy, přesto stihl ukázat zajímavý potenciál a odehrál parádní partii proti Chelsea. Letos si drží místo v základní sestavě. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
6
Fotogalerie

Díra po Stochovi se Zmrhalem. 5 hráčů, kteří ve Slavii mohou nastoupit na levém křídle

Slavia v průběhu léta ztratila část své úderné síly. Nejen, že přišla o dva africké stopery, pryč jsou také dva záložníci, kteří patřili ke klíčovým personám týmu. Jak je trenér Jindřich Trpišovský nahradí?

Jaromír Zmrhal Stoch Michal Šula MAFRA Profimedia.jpg

Na levém křídle v Edenu dlouho vládl Jaromír Zmrhal, velmi dobré výkony navíc předváděl i Miroslav Stoch. Jenže první z nich je v Brescii a Stoch zamířil do Soluně. Jména pěti hráčů, kterými je kouč Jindřich Trpišovský může nahradit, najdete v následujících kapitolách.

Foto: Michal Šula / MAFRA / Profimedia

Pokračování 2 / 6

Peter Olayinka

Peter Olayinka 2 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Do Slavie přišel před rokem za více než 80 milionů korun. Dal šest branek, přidal dvě asistence a nevedl si zle. Jenže v Edenu od nigerijského ofenzivně laděného záložníka čekali víc. Letos Peter Olayinka začal v základní sestavě, moc nebezpečný ale nebyl. Změní to poslední zápas v Českých Budějovicích, kde poprvé v sezoně skóroval?

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 6

Lukáš Masopust

Lukáš Masopust Slavia 2.jpg

Do Edenu přišel v zimě z Jablonce a ihned se zabydlel v základní sestavě. Odehrál parádní jaro, dal čtyři góly, přidal tři nahrávky a dostal se i do reprezentace. Lukáš Masopust umí hrát i na levé straně, nejvíc nebezpečný je ale na pravém kraji zálohy.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 6

Alexandru Baluta

Alexandru Baluta 3 Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Stejně jako Olayinka, tak i Alexandru Baluta přišel do Slavie před rokem za spoustu milionů korun. Zatím ale moc nepřesvědčil. Loni pětadvacetiletý Rumun dal tři góly a místo v základní sestavě nezískal. Letos zatím nehrál.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 6

Petr Ševčík

Petr Ševčík SLavia Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Na levém kraji může zaskočit i Petr Ševčík, „jeho“ místo je však uprostřed záložní řady. Do Edenu dorazil v zimě z Liberce, jeho rozjezd pak sice přibrzdily zdravotní problémy, přesto stihl ukázat zajímavý potenciál a odehrál parádní partii proti Chelsea. Letos si drží místo v základní sestavě.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 6 / 6

Nicolae Stanciu

Nicolae Stanciu Slavia.jpg

I toto je varianta. Nicolae Stanciu sice má působit jako mozek a motor záložní řady, ovšem rumunský reprezentant a nejdražší ligový hráč v historii zvládne nastoupit i nalevo. Uprostřed slávistické zálohy je navíc velký přetlak, a tak jej kouč Jindřich Trpišovský možná vyzkouší i na kraji.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud