Filip Stojkovic - 2,5 mil. eur  V mládežnických kategoriích reprezentoval Srbsko, teď už má ale na kontě 15 startů v barvách Černé Hory. Osmadvacetiletý Filip Stojkovic prošel několika srbskými kluby, hrál i za německý Mnichov 1860 a před dvěma lety přišel do Vídně. V Rapidu mu patří místo na pravém kraji obranné řady, odkud podniká nebezpečné ofenzivní výpady. V průběhu minulé sezony posbíral celkově osm asistencí.  Foto: Profimedia.cz
 Maximilian Ullmann -  3 mil. eur  Zatímco na pravé straně vládne Stojkovic, místo na levém kraji defenzivní linie si drží Maximilian Ullmann, jenž může naskočit i v záloze. V uplynulém ročníku elitní rakouské soutěže připravil šest branek a jeden gól dal sám. Pětadvacetiletý bek, který přišel do Rapidu před dvěma lety, prošel i mládežnickými rakouskými reprezentačními výběry, do seniorského národního týmu ale dosud nenakoukl.  Foto: Profimedia.cz
 Taxiarchis Fountas - 3 mil. eur  Stejnou tržní cenu má také Taxiarchis Fountas, který do Rapidu přišel před dvěma lety ze St. Pöltenu. Předtím byl také hráčem AEK Atény, Panioniosu či Salcburku a na kontě má i sedm startů v řecké seniorské reprezentaci. Jeho místo je na hrotu sestavy a Rapid na služby pětadvacetiletého útočníka hodně spoléhá. Během loňské sezony nasázel celkem 14 branek a přidal k nim sedm asistencí.  Foto: Profimedia.cz
 Ercan Kara – 3,5 mil. eur  Nejdražším hráčem na soupisce Rapidu je pětadvacetiletý Ercan Kara, jenž si na jaře odbyl premiéru v rakouské reprezentaci. Na EURO se sice vídeňský rodák, který do Rapidu přišel v zimě roku 2020, nedostal, v národním týmu však ještě nemusel říct poslední slovo. Stejně jako Fountas nastupuje na hrotu sestavy a také on je hodně nebezpečný. V uplynulém ročníku rakouské Bundesligy dal 15 gólů a navrch přidal devět asistencí.  Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Demir je v Barceloně, další hvězdy ale zůstaly. Toto je 5 nejdražších hráčů Rapidu Vídeň

Sparta už dnes vstoupí do bojů o postup do Ligy mistrů. Soupeřem družiny trenéra Pavla Vrby bude Rapid Vídeň, který disponuje hodně zajímavým kádrem.

Kádr Rapidu před pár dny opustil teprve osmnáctiletý Yusuf Demir, jenž zamířil do Barcelony. Vídeňský klub, který se utká se Spartou o postup do další fáze Ligy mistrů, má však na soupisce i další hodně kvalitní fotbalisty. Jména pěti nejdražších z nich najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 6

Dejan Petrovic - 2 mil. eur 

Dejan Petrovic.jpg

Dvojnásobný slovinský reprezentant přišel do Rapidu v únoru roku 2020 z týmu Aluminij, který za něj dostal 500 tisíc eur. Třiadvacetiletý střední záložník se ihned zabydlel v základní sestavě rakouského celku a nastoupit by měl i proti Spartě. V uplynulém ročníku rakouské Bundesligy posbíral šest žlutých karet. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Filip Stojkovic - 2,5 mil. eur 

Filip Stojkovic.jpg

V mládežnických kategoriích reprezentoval Srbsko, teď už má ale na kontě 15 startů v barvách Černé Hory. Osmadvacetiletý Filip Stojkovic prošel několika srbskými kluby, hrál i za německý Mnichov 1860 a před dvěma lety přišel do Vídně. V Rapidu mu patří místo na pravém kraji obranné řady, odkud podniká nebezpečné ofenzivní výpady. V průběhu minulé sezony posbíral celkově osm asistencí. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Maximilian Ullmann -  3 mil. eur 

Maximilian Ullmann.jpg

Zatímco na pravé straně vládne Stojkovic, místo na levém kraji defenzivní linie si drží Maximilian Ullmann, jenž může naskočit i v záloze. V uplynulém ročníku elitní rakouské soutěže připravil šest branek a jeden gól dal sám. Pětadvacetiletý bek, který přišel do Rapidu před dvěma lety, prošel i mládežnickými rakouskými reprezentačními výběry, do seniorského národního týmu ale dosud nenakoukl. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Taxiarchis Fountas - 3 mil. eur 

Taxiarchis Fountas.jpg

Stejnou tržní cenu má také Taxiarchis Fountas, který do Rapidu přišel před dvěma lety ze St. Pöltenu. Předtím byl také hráčem AEK Atény, Panioniosu či Salcburku a na kontě má i sedm startů v řecké seniorské reprezentaci. Jeho místo je na hrotu sestavy a Rapid na služby pětadvacetiletého útočníka hodně spoléhá. Během loňské sezony nasázel celkem 14 branek a přidal k nim sedm asistencí. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Ercan Kara – 3,5 mil. eur 

Ercan Kara.jpg

Nejdražším hráčem na soupisce Rapidu je pětadvacetiletý Ercan Kara, jenž si na jaře odbyl premiéru v rakouské reprezentaci. Na EURO se sice vídeňský rodák, který do Rapidu přišel v zimě roku 2020, nedostal, v národním týmu však ještě nemusel říct poslední slovo. Stejně jako Fountas nastupuje na hrotu sestavy a také on je hodně nebezpečný. V uplynulém ročníku rakouské Bundesligy dal 15 gólů a navrch přidal devět asistencí. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud