Delší liga, více zápasů i baráž o sestup. Co všechno nabídne nová Fortuna liga?

Gambrinus, Synot, teď ePojisteni.cz liga. Název nejvyšší fotbalové soutěže se brzy zase změní, od sezony 2018/19 se bude jmenovat Fortuna liga a ta s sebou přinese řadu přelomových novinek.

Fotbalovou ligu čeká revoluce. Od sezony 2018/19 se bude hrát zcela novým modelem, který schválily prvoligové a druholigové kluby v poměru 30:2. Kromě toho, že se soutěž přejmenuje na Fortuna ligu a přinese klubům více peněz, nabídne i několik výrazných novinek pro diváky. Pět změn, které ji zásadně změní, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Bude se hrát déle

getthumbnail.jpeg

Letošní ligový ročník začal na konci července. To je v pořádku, venku je teplo, na stadionech panuje ideální kulisa. Program se ale rychle přehoupne do zimních měsíců, které nejsou pro hráče ani fanoušky příliš přívětivé. Na konci května je konec. To se ale změní, soutěž se prodlouží a nabídne delší zábavu. Bude se hrát až do léta!

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 6

Více zápasů

Vjačeslav KAravaev Sparta.jpg

15 domácích zápasů za sezonu? Nic moc. Venkovní utkání můžete sledovat na internetu či v televizi, není to ale zážitek, jako když si můžete zakřičet z tribun milovaného stánku. Nový model to nabídne, skupiny o titul, o poháry i o udržení přinesou další veledůležité bitvy, ve kterých půjde o všechno. Prestiž soutěže se výrazně zvýší.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Skupina o titul

David Limberský titul.jpg

Probíhající ročník bude, zdá se, napínavý až do konce. Rozdíl mezi první Plzní a druhou Slavií je jediný bod, o titulu tak možná rozhodne až poslední kolo. Takový scénář však není pravidlem. S novým modelem bude ale vše jinak. Do skupiny o titul postoupí prvních šest týmů, které si proti sobě zahrají jednou - první tři mužstva by měla mít výhodu tří z pěti zápasů v domácím prostředí. Až pak bude znám šampion.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Zajímavější boj o střed tabulky

vukadin vukadinovič Zlín.jpg

Jsou týmy, které nehrají o poháry, netýkají se jich však ani boje o záchranu. S jejich motivací to může být ledajaké. I tomu bude konec. Mužstva na 7. až 10. místě se utkají o sedmou příčku znamenající účast v baráži o Evropskou ligu s týmem na čtvrtém, či pátém místě ze skupiny o titul. Tato skupina se bude hrát vyřazovacím způsobem dvoukolově.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Přímý sestup i baráž

baník.jpg

O sestupujících týmech je často jasno dlouho dopředu. Vzpomeňte si, jak se loni plácal Baník. Odteď se ale bude počítat každý bod. Týmy na 11. až 16. místě budou hrát jednokolovým systémem stejně jako skupina o titul, přičemž poslední sestoupí přímo do druhé ligy. 14. a 15. tým čeká baráž s druhým a třetím týmem z druhé ligy.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud