Deli přestoupil do Brugg za 65 milionů korun. Za kolik ho Slavia může získat zpět?

Deli přestoupil do Brugg za 65 milionů korun. Za kolik ho Slavia může získat zpět?

Slavia vítá Simona Deliho. Stoper z Pobřeží slonoviny se vrátil z belgických Brugg, kterého ho do Edenu poslaly na hostování. Pokusí se ho sešívaní v létě přivést na stálo?

Simon Deli si v Edenu vybudoval parádní pozici. Měl jistý flek v základní sestavě, patřil k nejlepším hráčům celé ligy a navíc se dostal do reprezentace Pobřeží slonoviny. Slávističtí fanoušci ho milovali.

V létě roku 2019 ale Deli zvedl kotvy a přestoupil do belgických Brugg, se kterými si zahrál i v Lize mistrů. Devětadvacetiletý stoper hrál pravidelně, jenže v zimě o své místo přišel a v letošním roce se ještě na hřiště nedostal. Proto se vrátil hostovat do Edenu.

Slavii se hodí jako sůl. Sešívaným se totiž znovu zranil David Hovorka, Taras Kačaraba je v Edenu jen krátce, a tak hlavní tíha ležela na Ondřeji Kúdelovi a Davidu Zimovi.

Když Deli z Prahy odcházel, získala za něj Slavia 65 milionů korun. Co se bude dít v létě? Vrátí se zkušený stoper do Belgie, nebo ho pražský klub bude chtít přivést natrvalo? Pokud ano, tak to nebude vůbec levné – Deli totiž podle renomovaného portálu transfermarkt.de stojí 130 milionů korun.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud