Defenzivní talenty. 5 mladých obránců, kteří se pokusí prosadit v NHL

Do uplynulého ročníku NHL zasáhlo pouze šest českých obránců. Už v příští sezoně ale toto číslo může růst. Do akce se totiž hlásí nové talenty.

Bez názvu1.jpg

Jan Rutta se usadil v Chicagu, Michal Kempný získal Stanley Cup s Washingtonem, za který hrál i Jakub Jeřábek. V NHL pokračují také Andrej Šustr s Romanem Polákem a stálicí v obraně Philadelphie je Radko Gudas. A dál? Zatím nikdo. Na scénu se však dere pět českých defenzivních mladíků. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Libor Hájek

Libor Hájek draft.jpg

V únoru proběhl obří trejd mezi New Yorkem Rangers a Tampou Bay, která mimo jiné poslala na Manhattan i Libora Hájka. Česká jednička draftu 2016 prožila dobrý rok, dvacetiletý Hájek posbíral v 58 zápasech WHL 39 kanadských bodů a zástupce New Yorku zaujal dobrými fyzickými parametry i skvělým bruslením.

Rangers si od Hájka, který se dělil o pozici nejproduktivnějšího beka uplynulého juniorského šampionátu, hodně slibují. On zase věří, že si už letos zahraje v NHL.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Filip Hronek

Filip Hronek Detroit 2.jpg

Dvacetiletý Filip Hronek strávil celou loňskou sezonu na farmě v Grand Rapids a v 67 zápasech si připsal 39 kanadských bodů. Dokonce se dostal do kádru české reprezentace a odbyl si premiéru na mistrovství světa. V Dánsku ukázal velký potenciál, o kterém vědí i v Detroitu. Dají mu Red Wings letos šanci?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Dominik Mašín

Dominik Mašín Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Jeden český bek v Tampě Bay skončil, další by ho ale mohl nahradit. Andrej Šustr zamířil do Anaheimu, na šanci však čeká Dominik Mašín. Dvaadvacetiletý obránce má pevné místo ve farmářském celku, loni si v AHL připsal 24 bodů, rád by se ale posunul o kousek výš. Povede se mu to?

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Filip Pyrochta

Filip Pyrochta Liberec.jpg

Filip Pyrochta nikdy neprošel zámořským draftem, přesto se pokusí prosadit v NHL. V uplynulé sezoně patřil ke klíčovým hráčům Liberce, v play-off si připsal osm asistencí a dostal se i do národního týmu. Na šampionát do Dánska se sice nepodíval, zato podepsal dvouletou smlouvu s Nashvillem!

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Jakub Zbořil

Jakub Zbořil.jpg

V roce 2015 se stal třináctkou draftu, začátek v zámoří mu ale příliš nevyšel. Jednadvacetiletý Jakub Zbořil na sobě ale hodně zapracoval a v Bostonu jsou s jeho progresem spokojení. Loni si odbyl premiéru v AHL, za Providence odehrál celkově 72 zápasů a připsal si v nich 19 bodů. Do prvního týmu Bruins vede dlouhá cesta, Zbořil se jí ale pokusí prokousat.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud