Marek Kodr (1. FK Příbram) – 192 centimetrů . Dvaadvacetiletý obránce debutoval v nejvyšší soutěži už v sezoně 2014/15. Tehdy odehrál 15 zápasů za Slavii, od té doby se ale mezi elitou neobjevil. Až v letošním ročníku a v barvách Příbrami. V týmu ligového nováčka si vytáhlý bek připsal zatím 12 startů. Foto: Profimedia.cz
 Vít Beneš (Sigma Olomouc) – 193 centimetrů . Několik let patřil k oporám Jablonce a řadil se mezi nejlepší ligové stopery. Jeho jméno se několikrát spojovalo s přestupem do Sparty, Vít Beneš ale nakonec zamířil ze severu Čech do Maďarska. V zimě se však vrátil do Fortuna ligy a posílil Olomouc. V šesti startech v hanáckém dresu dal už dva góly. Foto: Beranek / CNC / Profimedia
 Damjan Vukliševič (Slovan Liberec) – 193 centimetrů.  Třiadvacetiletý slovinský bek nastupoval za Maribor či Valenje, odkud před rokem přišel do Liberce. V dresu Slovanu toho ale zatím moc neodehrál. V uplynulém ročníku zasáhl jen do dvou zápasů a letos byl na hřišti šestkrát. Poslední zápas proti Zlínu však odehrál už celý. Foto: Czech News Center / Rušinová Mária / CNC / Profimedia
 Uroš Radakovič (Sparta Praha) – 194 centimetrů . Nejvyšším ligovým stoprem je Uroš Radakovič. Srbský dlouhán přišel v létě z Olomouce do Sparty a na podzim se zabydlel v základní sestavě pražského celku. V Karviné dal i první ligový gól, na jaře se ale čtyřiadvacetiletý bek objevil na hřišti jen jednou. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
5
Fotogalerie

Defenzivní stožáry ve Fortuna lize. Pět nejvyšších stoperů, kteří působí v českých klubech

Jejich primárním úkolem je bránit vlastní branku. Ovšem i vysocí obránci mohou být nebezpeční v pokutovém území soupeře. Zvláště při standardních situacích, z nichž dokážou kdykoliv udeřit.

Žádný z obránců Fortuna ligy neměří dva metry. Přes 190 centimetrů se jich ale pár dostalo. Jména pěti nejvyšších beků soutěže najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Simon Deli (Slavia Praha) – 192 centimetrů

Simon Deli Dominik Bakeš  CNC  Profimedia.jpg

Ligovou kariéru mohl odstartovat ve Spartě, jenže na Letné mu nedali pořádně čuchnout, a tak Simon Deli přes Příbram a České Budějovice přišel v průběhu sezony 2014/15 do Slavie. V Edenu „vyrostl“ do pozice jednoho z nejlepších ligových stoperů, okolo něhož už kroužily kluby z předních evropských soutěží. Je otázkou, jak dlouho ještě sedmadvacetiletý reprezentant z Pobřeží slonoviny zůstane ve Fortuna lize.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 6

Marek Kodr (1. FK Příbram) – 192 centimetrů

Marek Kodr.jpg

Dvaadvacetiletý obránce debutoval v nejvyšší soutěži už v sezoně 2014/15. Tehdy odehrál 15 zápasů za Slavii, od té doby se ale mezi elitou neobjevil. Až v letošním ročníku a v barvách Příbrami. V týmu ligového nováčka si vytáhlý bek připsal zatím 12 startů.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 6

Vít Beneš (Sigma Olomouc) – 193 centimetrů

Vít Beneš Olomouc Beranek  CNC  Profimedia.jpg

Několik let patřil k oporám Jablonce a řadil se mezi nejlepší ligové stopery. Jeho jméno se několikrát spojovalo s přestupem do Sparty, Vít Beneš ale nakonec zamířil ze severu Čech do Maďarska. V zimě se však vrátil do Fortuna ligy a posílil Olomouc. V šesti startech v hanáckém dresu dal už dva góly.

Foto: Beranek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 6

Damjan Vukliševič (Slovan Liberec) – 193 centimetrů

Damjan Vukliševič Czech News Center  Rušinová Mária  CNC  Profimedia.jpg

Třiadvacetiletý slovinský bek nastupoval za Maribor či Valenje, odkud před rokem přišel do Liberce. V dresu Slovanu toho ale zatím moc neodehrál. V uplynulém ročníku zasáhl jen do dvou zápasů a letos byl na hřišti šestkrát. Poslední zápas proti Zlínu však odehrál už celý.

Foto: Czech News Center / Rušinová Mária / CNC / Profimedia

 

Pokračování 6 / 6

Uroš Radakovič (Sparta Praha) – 194 centimetrů

Uroš Radakovič Sparta Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Nejvyšším ligovým stoprem je Uroš Radakovič. Srbský dlouhán přišel v létě z Olomouce do Sparty a na podzim se zabydlel v základní sestavě pražského celku. V Karviné dal i první ligový gól, na jaře se ale čtyřiadvacetiletý bek objevil na hřišti jen jednou.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud