Vít Beneš (Sigma Olomouc) – 193 centimetrů. Jednatřicetiletý stoper byl řadu let oporou Jablonce. Dříve okolo něj kroužila Sparta či Slavia, jeho kariéru však přibrzdily zdravotní problémy. Ze severu Čech nakonec zamířil do Maďarska, odkud se v průběhu loňského ročníku vrátil do Olomouce. Aktuálně patří k pilířům hanácké obrany. Foto: Beranek / CNC / Profimedia
 Ladislav Takács (Mladá Boleslav) – 193 centimetrů . Stejně vysoký jako Beneš je i Ladislav Takács z Mladé Boleslavi. Třiadvacetiletý bek dříve působil i v Teplicích, od roku 2015 je však ve městě Škodovky. Na stopera je velmi produktivní a v uplynulé sezoně dal dokonce šest branek. Letos se zatím trefil jednou. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Uroš Radakovič (Sparta Praha) – 194 centimetrů. Sparta letos protočila už několik stoperů, ideální obrannou dvojici ale stále hledá. Do akce se dostal taky Uroš Radakovič, jenž na Letnou přišel před rokem z Olomouce. Ve Spartě ale pětadvacetiletý srbský bek zatím neodvádí to, co se od něj čekalo. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Jevgenij Nazarov (FK Teplice) – 194 centimetrů. Teplice před sezonou přivedly dva hráče z Ruska. Jedním z nich je 194 centimetrů vysoký bek Jevgenij Nazarov, jenž dorazil na hostování z Krasnodaru. Dvaadvacetiletý dlouhán však dosud naskočil jako střídající hráč jen do dvou zápasů. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
6
Fotogalerie

Defenzivní stožáry. Toto je pět nejvyšších obránců, kteří působí ve Fortuna lize

Dvě ligové věže v létě odešly. Simon Deli a Michael Ngadeu opustili Slavii a vydali se vstříc belgickému dobrodružství. Další vysocí obránci ale ve Fortuna lize zůstali.

Bez názvu3.jpg

Probrouzdali jsme soupisky všech ligových týmů a našli na nich obránce, kteří nad ostatními ční. Jména pěti nejvyšších z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Vít Beneš (Sigma Olomouc) – 193 centimetrů

Vít Beneš Olomouc Beranek CNC Profimedia.jpg

Jednatřicetiletý stoper byl řadu let oporou Jablonce. Dříve okolo něj kroužila Sparta či Slavia, jeho kariéru však přibrzdily zdravotní problémy. Ze severu Čech nakonec zamířil do Maďarska, odkud se v průběhu loňského ročníku vrátil do Olomouce. Aktuálně patří k pilířům hanácké obrany.

Foto: Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Ladislav Takács (Mladá Boleslav) – 193 centimetrů

Ladislav Takács Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Stejně vysoký jako Beneš je i Ladislav Takács z Mladé Boleslavi. Třiadvacetiletý bek dříve působil i v Teplicích, od roku 2015 je však ve městě Škodovky. Na stopera je velmi produktivní a v uplynulé sezoně dal dokonce šest branek. Letos se zatím trefil jednou.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Uroš Radakovič (Sparta Praha) – 194 centimetrů

Uroš Radakovič Sparta Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Sparta letos protočila už několik stoperů, ideální obrannou dvojici ale stále hledá. Do akce se dostal taky Uroš Radakovič, jenž na Letnou přišel před rokem z Olomouce. Ve Spartě ale pětadvacetiletý srbský bek zatím neodvádí to, co se od něj čekalo.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Jevgenij Nazarov (FK Teplice) – 194 centimetrů

Jevgenij Nazarov Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Teplice před sezonou přivedly dva hráče z Ruska. Jedním z nich je 194 centimetrů vysoký bek Jevgenij Nazarov, jenž dorazil na hostování z Krasnodaru. Dvaadvacetiletý dlouhán však dosud naskočil jako střídající hráč jen do dvou zápasů.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Martin Kouřil (MFK Karviná) – 200 centimetrů

Martin Kouřil Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Nejvyšším ligovým fotbalistou je Martin Kouřil. Osmadvacetiletý stoper poslední sezonu působil v druholigovém Varnsdorfu, předtím ale oblékal dresy Baníku, Liberce a Jablonce. Aktuálně patří k pilířům karvinské defenzivy.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud