Defenzivní přestavba Slavie. Podívejte se, kteří zahraniční stopeři v Edenu (nejspíš) skončí

Kádr Slavie během zimy projde další proměnou. Ty se dotknou i cizinců.

Na slávistické soupisce aktuálně figurují zahraniční stopeři Igoh Ogbu nebo Sheriff Sinyan. Jiní defenzivní cizinci ale v Edenu nejspíš skončí (nebo už skončili). O kom je řeč? Podívejte se.

Pokračování 2 / 5

Maksym Talovjerov

Bez názvu.jpg

Třiadvacetiletý ukrajinský fotbalista dorazil do Slavie v průběhu ročníku 2021/22 z Českých Budějovic. Během jara pak odehrál v Edenu jedenáct zápasů, nastupoval i v pohárové Evropě, ve Slavii se jej ale snažili „předělat“ na defenzivního záložníka, což mu tehdy moc nesedlo. Loni na podzim byl v Liberci a od té doby hostuje v rakouském Linci. V létě se jeho hostování prodloužilo, součástí dohody je i opce. Do Slavie se už nejspíš nevrátí.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Taras Kačaraba

TAras Kačaraba Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Taras Kačaraba je ve Slavii od ročníku 2020/21, během něhož dorazil z Liberce. Nejprve na hostování a poté na přestup. Ještě loni v lize zasáhl do 19 zápasů, letos už byl ale na place jen jednou. Osmadvacetiletý ukrajinský stoper nehraje a nyní se spekuluje o jeho odchodu do Spojených arabských emirátů.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Aiham Ousou

Aiham Ousou Slavia Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

V sezoně 2021/22 odehrál za Slavii v lize 25 zápasů. Byl pevnou součástí základní sestavy a jedním z klíčových hráčů sešívané party. Loni už ale tak pevné místo neměl a na konci srpna odešel hostovat do švédského Häckenu, odkud do Edenu přišel. Teď by se měl hlásit v Edenu, nepředpokládá se však, že by ve Slavii zůstal. Sešívaní jej dříve nepustili do francouzského Reims, teď už jeho odchodu bránit nebudou. Ousou by se případným zájemcům mohl ukázat i na Asijském poháru, kam zamíří coby čerstvý reprezentant Sýrie.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Eduardo Santos

Eduardo Santos SLavia.jpg

V české lize začínal v Karviné, odkud zamířil na hostování do Plzně. Viktorce pomohl k titulu a v létě roku 2022 jej získala Slavia. Jenže angažmá v Edenu mu vůbec nesedlo a na jaře odešel hostovat do brazilského klubu Red Bull Bragantino. Tam je šestadvacetiletý brazilský stoper zase spokojený a klub na něj v prosinci uplatnil opci.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud