Defenzivní pracháči. 8 obránců z NHL, kteří si letos vydělají nejvíc peněz

Brent Burns, vousáč ze San Jose, podepsal v minulých dnech nový lukrativní kontrakt se San Jose, díky němuž se stane jedním z nejlépe placených obránců NHL. Smlouva mu ale začne platit až za rok, teď jsou před ním ještě jiní.

Bez názvu.jpg

Zatímco Jakub Voráček je jedním z nejlépe placených hráčů celé NHL, mezi obránci nemáme žádného zástupce, který by si vydělával astronomické peníze a držel by tak krok s absolutní defenzivní elitou.

Zbyněk Michálek má ve smlouvě 3,2 milionů dolarů, ani to mu ale nezaručilo místo v týmu Arizony a letos hraje na farmě. Radko Gudas si letos vydělá 2,5 milionů dolarů, Roman Polák 2,25 milionů dolarů a Andrej Šustr dokonce „jen“ 1,6 milionů dolarů.

Nejlépe vydělávající defenzivní elita je úplně jinde. Jména osmi beků, kteří letos berou nejvíc, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 9

Kris Letang (Pittsburgh) – 7,25 milionů dolarů

Kris Letang.jpg

Kris Letang je důkazem toho, jak moc je silná konkurence v kanadských výběrech. Ač dlouhodobě patří k nejlepším obráncům v NHL a loni vybojoval už druhý Stanley Cup s Pittsburghem, nikdy si nezahrál na olympijských hrách ani na Světovém poháru. Hřát ho tak může alespoň luxusní smlouva, která mu zajistí stejný příjem až do roku 2022.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 9

Drew Doughty (Los Angeles) – 7,45 milionů dolarů

Drew Doughty.jpg

Přestože mu je teprve 26 let, má ve sbírce už dva Stanley Cupy i dvě olympijská zlata. V Soči se dostal dokonce do All-Star týmu turnaje. Už před sezonou 2011/12 podepsal osmiletý kontrakt s Los Angeles, který z něj dělá jednoho z nejlépe placených zadáků ligy. V příštích dvou letech si navíc ještě mírně polepší.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 9

Keith Yandle (Florida) – 7,5 milionů dolarů 

Keith Yandle.jpg

No Floridě se v létě děly hodně zajímavé věci. Přestože Panthers prožili úspěšnou sezonu, v týmu zavál průvan. Jednou z posil se stal třicetiletý bek Keith Yandle, který přišel po dvou letech strávených v New Yorku Rangers. Obránce, který posbíral loni v základní části 47 kanadských bodů, dostal smlouvu na sedm let za 44,45 milionů dolarů. V prvních třech letech z ní odkrojí vždy po 7,5 milionech dolarů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 9

Dion Phaneuf (Ottawa) – 7,5 milionů dolarů 

Dion Phaneuf.jpg

Jednatřicetiletý obránce podepsal před sezonou 2014/15 sedmiletou smlouvu na 49 milionů dolarů s Torontem. V průběhu loňského ročníku ale zamířil do Ottawy, která převzala i jeho tučný kontrakt. Letos z něj ukrojí 7,5 milionů dolarů, pak jeho příjem začne klesat. Co by ale mělo zase stoupat, to je jeho bodový přínos. Letos dal totiž jen dva góly, ke kterým přidal šest nahrávek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 9

Ryan Suter (Minnesota) – 9 milionů dolarů 

Ryan Suter.jpg

Když Ryan Suter podepsal před sezonou 2012/13 novou smlouvu s Minnesotou, vydělal si během prvního ročníku 12 milionů dolarů. Teď je jeho plat sice o tři miliony nižší, přesto je stále jedním z nejlépe placených hráčů celé NHL, vždyť až do roku 2020 bude pobírat devět milionů dolarů ročně.  V NHL by dvojnásobný účastník olympijských her a člen týmu USA ze Světového poháru měl působit ještě o pět roků déle.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 9

Brent Seabrook (Chicago) – 9 milionů dolarů 

Brent Seabrook.jpg

Zatímco ofenzivní duo Chicaga Patrick Kane a Jonathan Toews patří k nejlépe vydělávajícím útočníkům a hráčům celé NHL, Brent Seabrook je jedním z nejbohatších beků soutěže. Jednatřicetiletý zadák, který načal v Chicagu už 12. ročník, podepsal před minulou sezonou lukrativní kontrakt, jenž mu během osmi let zajistí 55 milionů dolarů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 9

P. K. Subban (Nashville) – 11 milionů dolarů

P.K.Subban NAshville.jpg

Montreal s Nashvillem provedli před sezonou velmi zajímavou výměnu a prohodily si dva nejlépe placené beky soutěže. Predators získali do svých řad bouřliváka P.K. Subbana, který byl členem zlatého kanadského týmu v Soči. Produktivní obránce zatím dostává své pověsti, letos dal šest branek a přidal deset nahrávek, „straší“ ho ale sedm záporných bodů v hodnocení +/-. Nashvillu se ale příliš nedaří.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 9

Shea Weber (Montreal) – 12 milionů dolarů 

Shea Weber Kanada.jpg

Shea Weber už sice není nejlépe placneým hráčem celé NHL, prvenství mezi obránci mu ale zůstává. Náhrada Montrealu za P. K.Subbana je v novém působišti ohromně platná, Canadiens šlapou a věří, že právě s dvojnásobným olympijským šampionem v zádech konečně dojdou až ke Stanley Cupu.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud