Defenzivní naděje. 3 čeští obránci, kterým juniorský šampionát vyšel na jedničku

Čeští hokejoví junioři se z mistrovství světa znovu vrátili bez medaile. Na jejich výkonu se ale dalo najít několik pozitiv.

Parta okolo kapitána Jana Myšáka bojovala a táhla za jeden provaz, ve čtvrtfinále ale nestačila na favorizovanou Kanadu a domů se vrátila s nepořízenou. Absolutní světová špička je nyní jinde, někteří hráči na sebe ale upozornili zajímavými výkony. Byli mezi nimi i tři obránci, kteří mají nakročeno k zajímavým kariérám. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

David Jiříček

David Jiříček 20.jpg

Sedmnáctiletý talentovaný bek už loni debutoval v extralize a letos si drží pevnou pozici v plzeňské sestavě. V listopadu se dostal na Karjala Cup a stal se nejmladším českým reprezentantem všech dob. V ostré premiéře obstál a stejně dobře se prezentoval i na mistrovství světa juniorů, na kterém se uvedl gólem a nahrávkou. David Jiříček se navíc dostal mezi tři nejlepší hráče českého týmu podle direktoriátu turnaje.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Radek Kučeřík

Radek Kučeřík 20.jpg

Společně s Jiříčkem a Janem Myšákem se dostal mezi tři nejlepší hráče českého týmu. Radek Kučeřík na turnaji sice nebodoval, devatenáctiletý bek ale odehrál povedený šampionát. Na mistrovství světa dvacítek startoval podruhé, ovšem zatímco loni dorazil z Kanady, letos odehrál 11 zápasů za prvoligový Přerov. Na kontě má i dva starty za Kometu, které si připsal v sezoně 2018/19.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Stanislav Svozil

Stanislav Svozil 20.jpg

Stejně jako Jiříček se dostal na Karjala Cup. Také Stanislav Svozil má teprve 17 let a už pravidelně nastupuje v extralize, kde hájí barvy Komety, za kterou už loni odehrál 41 zápasů. Svozil, jenž by měl projít letošním draftem NHL, v Kanadě svými výkony zaujal a do statistik si připsal i jednu gólovou nahrávku.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud