David Pastrňák a tři další mladíci, kteří vládnou prvnímu měsíci NHL

David Pastrňák válí. Mladý český útočník je v úvodu nové sezony NHL nezastavitelný, v 11 zápasech dal už devět branek, přidal čtyři nahrávky a patří jak k nejproduktivnějším, tak i nejlepším hráčům celé soutěže. Daří se i dalším mladíkům.

Loni dal dvacetiletý útočník 15 branek a celkově posbíral 26 kanadských bodů. Teď je už na polovině a to je odehrán zatím jen zlomek sezony. Hvězda Bostonu je druhým nejlepším střelcem NHL, v kanadském bodování se drží na dvanáctém místě. Pastrňák však není jediným mladíkem, který válí v úvodu této sezony. Jména tří dalších mladých hráčů, kteří mají formu jako hrom, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Mark Scheifele (Winnipeg)

Mark Scheifele.jpg

Čekali byste v čele kanadského bodování Sidneyho Crosbyho či Alexandra Ovečkika? Kdeže! Lídrem produktivity je Mark Scheifele. Třiadvacetiletý kanadský útočník, který hrál na Světovém poháru za tým Severní Ameriky, je v úvodu ročníku v parádní formě.

Mistr světa z Ruska (na šampionátu posbíral devět bodů za čtyři góly a pět nahrávek) nastřílel ve 14 zápasech už devět branek, přidal stejný počet asistencí a podílel se téměř na polovině gólů svého Winnipegu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Connor McDavid (Edmonton)

Connor McDavid Edmonton 2.jpg

Loni byl ještě hájený, hrál svou první sezonu v NHL, navíc byl zraněný. Přesto nezklamal a patřil k tahounům Edmontonu. Letos se na něj zaměřila ještě větší pozornost a kapitán týmu Severní Ameriky z World Cupu znovu válí. S 12 asistencemi je nejlepším nahrávačem ligy, k tomu přidal pět branek a je druhým nejproduktivnějším hráčem NHL. Zdá se, že obrovské naděje, které do něj nejen Edmonton vkládá, budou naplněny.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Patrik Laine (Winnipeg)

Patrik Laine.jpg

Auston Matthews nebo Patrik Laine? Souboj o letošní jedničku draftu byl nesmírně vyrovnaný. Uspěl v něm favorizovaný Američan, Laine si ale letos vede mírně lépe.

Juniorský mistr světa, který se stal i nejlepším hráčem seniorského světového šampionátu, potvrzuje v zámoří vizitku elitního kanonýra. Na kontě má už dva hattricky, celkově 11 branek a je nejlepším střelcem celé NHL. Na jaké metě se finský zázrak zastaví?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud