Daň za úspěch. 4 opory Jablonce, které v létě mohou posílit konkurenci

Nejlepším týmem jara není Plzeň ani Slavia, natož pak Sparta, ale Jablonec. Severočeši hrají v parádní formě, naposledy zdolali v derby Liberec a v tabulce jsou čtvrtí, šest bodů od druhého místa. To s sebou ale nese také problémy – o klíčové hráče týmu je totiž zájem.

Jablonec umí „vychovat“ zajímavé hráče. Do Plzně před pár lety odešli Jan Kopic s Janem Kovaříkem, ve Spartě působí David Lafata. V létě zamíří do Viktorky Luděk Pernica a další současné opory ho možná budou brzy následovat. Jména čtyř klíčových hráčů Baumitu, o které se zajímají elitní ligové kluby, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Lukáš Masopust

Lukáš Masopust Jablonec.jpg

V průběhu sezony 2014/15 přestoupil z Jihlavy do Jablonce a nyní by mohl udělat další posun v kariéře. Už tehdy se o něj zajímaly elitní tuzemské kluby, které okolo Lukáše Masopusta začínají kroužit znovu. Pětadvacetiletý krajní obránce si v Číně odbyl reprezentační premiéru, jeho výkonnost jde nahoru a prý ho znovu vábí Slavia.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 5

Vladimir Jovovič

Vladimír Jovovič.jpg

Po odchodu Stanislava Tecla se stal nejúdernější útočnou zbraní Jablonce. Pětadvacetiletý útočník z Černé Hory dal během své premiérové ligové sezony už sedm branek, přidal čtyři asistence a je desátým nejproduktivnějším hráčem ligy. Pokud má den, umí odehrát parádní zápas. Údajně je na radaru Sparty a Slavie.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 5

Michal Trávník

Michal Trávník Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Jeden z nejlepších a nejžádanějších záložníků ligy. Třiadvacetiletý Michal Trávník je klíčovým hráčem Jablonce, už se objevil v reprezentaci a jeho výkonnost jde neustále nahoru. V sezoně dal jeden gól a přidal sedm nahrávek, působí na velkém prostoru a umí to s míčem. Už v zimě ho chtěla Slavia, tehdy pro ni byl ale drahý. V létě se o něj strhne další boj.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 5

Jaroslav Zelený

Jaroslav Zelený Jablonec.jpg

Pětadvacetiletý levonohý obránce přišel do Jablonce v průběhu loňské sezony z Karviné. Na jaře se blýskl čtyřmi asistencemi a také letos má pevné místo v sestavě. Je rychlý, umí to s míčem, dokáže zaskočit i na kraji zálohy. Odehrál velmi dobrý zápas na Letné, nyní se o něj údajně zajímá Slavia.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud