Další třesk na Letné. 7 českých fotbalistů, kteří mohou odejít ze Sparty

Takto si to teda nepředstavovali. Fotbalisté Sparty hrubě nezvládli vstup do nové sezony, vypadli z evropských pohárů a v týmu, který vede Andre Stramaccioni, zřejmě nastanou další změny.

Na Letnou v létě přišlo deset posil, Jonathan Biabiany je jedenáctým v pořadí. Ačkoliv se ne všem vede podle předpokladů, klub se jen těžko někoho z nich zbaví. Na „ráně“ je sedm českých hráčů, kteří ze Sparty zřejmě odejdou na přestup nebo hostování jinam. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

David Bičík

David Bičík Sparta.jpg

Sparta v létě přivedla slovenského reprezentačního gólmana Martina Dúbravku, který dostává přednost před Tomášem Koubkem. David Bičík může na šanci zapomenout, kariéru ale balit ještě nehodlá. Vrátí se do Liberce?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

David Hovorka

David Hovorka Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Sparta mladého stopera koupila v zimě z Liberce, David Hovorka ale přišel zraněný a od Stramaccioniho zatím nedostal žádnou příležitost. Italský kouč sází na dvojici Semih Kaya , Lukáš Štětina, ve středu obrany zaskakuje Lukáš Mareček, k dispozici je Costa s Michalem Kadlecem. Hovorka se potřebuje dostat do herní pohody, nabízí se proto možnost hostování.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 8

Lukáš Juliš

Lukáš Juliš Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Mladý útočník dostal v úvodních dvou zápasech šanci v základní sestavě, nepředvedl však výkony, které by diváky zvedaly ze sedadel. V odvetě s Bělehradem už se nevešel ani mezi ohradníky, na Letnou navíc přišel Jonathan Biabiany, čímž se pozice Lukáše Juliše ještě zhoršila. Spekuluje se o odchodu do Zlína.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 8

Václav Kadlec

Václav Kadlec Sparta 4.jpg

Loni přišel jako nejdražší ligová posila v historii, vysoká očekávání ale nenaplnil. Letos je to ještě horší, od kouče Stramaccioniho dostal šanci v odvetě s Bělehradem, patřil ale k nejhorším hráčům na hřišti. Vypadá to, že moc příležitostí nedostane, nejspíš bude chtít odejít do zahraničí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Milan Piško

Milan Piško Czech News Center, a.s.Martin Sekanina CNC  Profimedia.jpg

V přípravě toho odehrál poměrně hodně, v ostrých zápasech se ale ani jednou nevešel na soupisku. V týmové hierarchii je dokonce až za Hovorkou, i u něj se tak zřejmě bude řešit hostování.

Foto: Czech News Center, a.s. / Martin Sekanina / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 8

Michal Sáček

Michal Sáček Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

V loňské sezoně hrál poměrně pravidelně, nastupoval i v základní sestavě, s příchodem Stramaccioniho a zahraničních posil se ale jeho pozice diametrálně změnila. Pro Michala Sáčka není v sestavě místo a na lavičku náhradníků je ho škoda. Do svých řad by ho chtěl přivést Zlín.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 8 / 8

Ondřej Zahustel

GetThumbNail.aspx.jpg

Zlín se zajímá také o Ondřeje Zahustela. Na pravém kraji záložní řady je plno, v obraně má pevný flek Vjačeslav Karavajev a člen širšího kádru české reprezentace se do hry téměř nedostane.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud