5
Fotogalerie

Další trable pro Slavii. 5 důležitých hráčů, kteří jsou před finále poháru mimo hru

V Edenu nebudou vzpomínat na uplynulou neděli v dobrém. Přišli o první místo v tabulce a taky o několik opor.

Sešívaní měli vše ve své moci. Kdyby porazili Hradec Králové, šli by do nadstavby z prvního místo. Jenže svěřenci trenéra Jindřicha Trpišovského doma jen remizovali, na první flek pustili Spartu a ještě přišli o pět důležitých hráčů. Ve středu už je přitom čeká finále domácího poháru právě proti týmu z Letné. Jména pěti opor Slavie, které jsou po nedělním duelu mimo hru, najdete v následujících kapitolách.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 6

Igoh Ogbu

Igoh Ogbu Slavia Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Nigerijský stoper, který přišel do Slavie v zimě z Norska, měl zdravotní problémy už před časem. A náročný program se na něm podepsal znovu. Utkání s Hradcem Králové dohrával se sebezapřením. Náhradu za něj však sešívaní mají, v posledním duelu byli v akci Aiham Ousou s Tomášem Holešem, na lavičce byl Taras Kačaraba, případně i Jakub Hromada.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Lukáš Masopust

Lukáš Masopust Slavia Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Zkušený Lukáš Masopust šel proti Hradci Králové na plac na začátku druhé půle, kdy nahradil Ousoua. Za 25 minut ale musel vystřídat. Zranil se po obranném sprinterském souboji ve druhé půli a nějakou dobu bude nejspíš mimo hru.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Peter Olayinka

Peter Olayinka Slavia Feyenoord.jpg

Jeho slávistické angažmá spěje ke konci. Peter Olayinka ví, že po sezoně odejde do Bělehradu, v Edenu se ale chce loučit vítězně. Na trávníku je ochoten nechat vše, v duelu s Hradcem Králové šel ale ze hry už po půl hodině. Olayinka zakopl o reklamu a má problém se zadním stehenním svalem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Lukáš Provod

Lukáš Provod Slavia Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia'.jpg

Šestadvacetiletého záložníka trápily zdravotní problémy, kvůli kterým loni zasáhl jen do šesti zápasů. Letos naskočil do 17 ligových duelů, ne vždy však začíná v základní sestavě. Ani proti Hradci Králové neměl odehrát celých 90 minut, vývoj utkání to ale jinak nedovolil. Proto není jisté, v jaké kondici bude na duel se Spartou.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Christos Zafeiris

Christos Zafeiris Slavia Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Norský klenot během jara ukázal kus svých kvalit. Taky ale nemá nejpevnější zdraví. Proti Hradci Králové chtěl jít zhruba dvacet minut před koncem ze hry, sešívaní už ale nemohli střídat, a tak Chris Zafeiris zápas dohrál až do konce. „Dalo by se říct, že jsme od 70. minuty hráli jakoby v deseti. Zafeiris ale se zraněním podal neuvěřitelný výkon. Chtěl dolů asi minutu před tím, než se zranil Maso. Proto zaslouží velký obdiv, jak do konce zápasu dřel a do jakých návratů ve sprintu se pouštěl,“ řekl na jeho adresu kouč Trpišovský.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud