Filip Mladenovič  Patnáctinásobný srbský reprezentant má hodně zajímavý fotbalový životopis. Třicetiletý Filip Mladenovič hrával v Bělorusku, Německu či Belgii a v roce 2018 zamířil do Gdaňsku. Před rokem odešel do Legie a stal se jedním z nejvíce vytěžovaných hráčů týmu. Z pozice levého obránce navíc vstřelil sedm ligových branek.  Foto: Profimedia.cz
 Luquinhas  Čtyřiadvacetiletý ofenzivní záložník, který má jak portugalské, tak brazilské občanství, je s cenovkou 3,5 milionů eur nejdražším hráčem na soupisce Legie. Do klubu přišel v roce 2019 z portugalského Avesu a ihned se stal jedním z lídru Legie. Loni dal celkově čtyři góly, ke kterým přidal osm nahrávek, letos se trefil zatím dvakrát.  Foto: Profimedia.cz
 Josué  Legia během léta přivedla několik nových hráčů. Nejvýraznějším z nich byl Josué, který dorazil zadarmo z izraelské Beer Ševy. Třicetiletý tvořivý záložník, který má na kontě i čtyři starty v portugalské reprezentaci, prošel řadou klubů a dříve hrával taky za Porto nebo Galatasaray. Ve Varšavě si od něj hodně slibují.  Foto: Profimedia.cz
 Tomáš Pekhart  Největší hvězdou na soupisce Legie Varšava je český útočník Tomáš Pekhart. Ten loni nasázel dvaadvacet ligových branek, stal se nejlepším střelcem soutěže a svůj tým dovedl k titulu. Po letech se navíc vrátil do reprezentace a dostal se i na EURO. Letos se zatím dvaatřicetiletý útočník, který dříve oblékal také dres Slavie, trefil jednou v lize a jednou v předkolech Ligy mistrů.  Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Další těžká překážka pro Slavii. Podívejte se na pět největších hvězd polské Legie

Sen o Lize mistrů se rozplynul, Slavia však potřebuje znovu zabrat. V boji o postup do Evropské ligy narazí na silného polského šampiona.

Slavia v boji o Ligu mistrů překvapivě nestačila na Ferencváros. Teď sešívané čeká play-off Evropské ligy, v němž budou bojovat o postup s Legií Varšava, která disponuje hodně silným kádrem. Jména pěti největších hvězd týmu najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 6

Artur Boruc 

Artir BorucLegia.jpg

Bránu Legie hájí legendární polský gólman Artur Boruc, který má na kontě 65 startů v národním týmu. Je mu už 41 let, stále si však drží pevné místo mezi třemi tyčemi. Bývalý brankář Celticu, Fiorentiny či Southamptonu přišel do Varšavy před rokem z anglického Bournemouthu a ihned se zařadil mezi opory týmu. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Filip Mladenovič 

Filip Mladenovic Legia.jpg

Patnáctinásobný srbský reprezentant má hodně zajímavý fotbalový životopis. Třicetiletý Filip Mladenovič hrával v Bělorusku, Německu či Belgii a v roce 2018 zamířil do Gdaňsku. Před rokem odešel do Legie a stal se jedním z nejvíce vytěžovaných hráčů týmu. Z pozice levého obránce navíc vstřelil sedm ligových branek. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Luquinhas 

Luquinhas Legia.jpg

Čtyřiadvacetiletý ofenzivní záložník, který má jak portugalské, tak brazilské občanství, je s cenovkou 3,5 milionů eur nejdražším hráčem na soupisce Legie. Do klubu přišel v roce 2019 z portugalského Avesu a ihned se stal jedním z lídru Legie. Loni dal celkově čtyři góly, ke kterým přidal osm nahrávek, letos se trefil zatím dvakrát. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Josué 

Josué Legia.jpg

Legia během léta přivedla několik nových hráčů. Nejvýraznějším z nich byl Josué, který dorazil zadarmo z izraelské Beer Ševy. Třicetiletý tvořivý záložník, který má na kontě i čtyři starty v portugalské reprezentaci, prošel řadou klubů a dříve hrával taky za Porto nebo Galatasaray. Ve Varšavě si od něj hodně slibují. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Tomáš Pekhart 

Tomáš Pekhart Legia 21.jpg

Největší hvězdou na soupisce Legie Varšava je český útočník Tomáš Pekhart. Ten loni nasázel dvaadvacet ligových branek, stal se nejlepším střelcem soutěže a svůj tým dovedl k titulu. Po letech se navíc vrátil do reprezentace a dostal se i na EURO. Letos se zatím dvaatřicetiletý útočník, který dříve oblékal také dres Slavie, trefil jednou v lize a jednou v předkolech Ligy mistrů. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud