Další slavná jména pro ligu. 4 zkušení (ex)reprezentanti, kteří by se v létě mohli vrátit domů

Trávníky Fortuna ligy po sezoně zřejmě opustí Abdallah Sima ze Slavie. Do zahraničí by mohli odejít i další ligové hvězdy, elitní tuzemská fotbalová soutěž se však možná dočká i několika návratů.

Víte, co mají společného Tomáš Rosický, Milan Baroš nebo třeba Vladimír Šmicer? Všichni své veleúspěšné kariéry uzavřeli před domácími fanoušky. A Fortuna liga by už brzy mohla přivítat i další slavné navrátilce. Jména čtyř z nich najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 5

Tomáš Vaclík (32 let, brankář) 

Tomáš Vaclík Sevilla 21.jpg

Současný klub: Sevilla FC 

Česká reprezentační jednička se chystá na EURO, kde by měl patřit k oporám týmu trenéra Šilhavého. V národním týmu pravidelně předvádí parádní výkony, ovšem jeho klubová role je složitější. Dvaatřicetiletý Tomáš Vaclík totiž ve španělské Seville nechytá a jeho tříleté angažmá v elitním týmu La Ligy spěje ke konci.

Vaclíkovi po sezoně končí smlouva a v Seville už pokračovat nebude. V zákulisí se probíral jeho návrat do Sparty, ta si ale pojistila Florina Nitu. Ve Slavii by měl skončit Ondřej Kolář, je však otázkou, zda by jeho angažmá v Edenu bylo vůbec reálné. Pokud rodák z Ostravy dostane adekvátní nabídku, tak zřejmě ještě zůstane v zahraničí. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Theodor Gebre Selassie (34 let, obránce) 

Gebre 20.jpg

Současný klub: Werder Brémy 

V roce 2012 opustil Liberec a zamířil do Brém, kde působí dosud. Bývalý reprezentační bek si ve Werderu vybudoval velmi silnou pozici a za Brémy odehrál tolik zápasů, jako žádný jiný cizince v celé klubové historii. Po sezoně mu ale končí smlouva a Theodor Gebre Selassie se vrátí domů, tedy do Liberce.

„Pokud mě Slovan bude chtít, tak bych rád zase navázal na čtyři sezony před odchodem do Brém, které byly korunované v roce 2012 mistrovským titulem. Nedovedu si představit, že bych v Česku někam dojížděl hrát ligu,“ uvedl pro týdeník Gól. O Gebreho však údajně stojí i Jablonec. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Marek Suchý (33 let, obránce) 

Marek Suchý Augsburg 2.jpg

Současný klub: FC Augsburg 

Zajímavé bude také sledovat, jakým směrem se vyvine kariéra Marka Suchého. Ten byl ještě nedávno kapitánem reprezentace, jenže po přestupu z Basileje do německého Augsburgu přišel o herní praxi a vypadl taky z národního týmu. V tomto bundesligovém ročníku si třiatřicetiletý stoper připsal jen čtyři starty a je otázkou, zda v klubu bude pokračovat. Suchý do ciziny odešel ze Slavie, tam ale o jeho návrat nejspíš stát nebudou. Jiným klubům by se však ještě mohl hodit. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Michael Krmenčík (28 let, útočník) 

Michael Krmenčík PAOK.jpg

Současný klub: PAOK Soluň 

V české lize prokazoval své kvality dlouhodobě, a tak se loni v lednu vydal zkusit štěstí do Brugg. V elitním belgickém klubu se ale neprosadil a od zimy hostuje v řecké Soluni. Své angažmá nezačal špatně, trefil se i v posledním duelu, předtím ale dlouho střelecky mlčel. Je proto otázkou, zda bude reprezentační útočník, jenž by měl startovat i na EURU, v zahraniční pokračovat, nebo se v létě vrátí domů. Stojí o něj totiž Sparta, kterou vede jeho bývalý plzeňský kouč Pavel Vrba. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud