Takhle to před pár dny vypadalo na tribuně pro fanoušky Liverpoolu na stadionu klubu Brighton and Hove Albion. Průměrně je v hledišti na každém utkání asi deset procent diváků, kteří nejsou z města a okolí. (Foto: Profimedia.cz)
Podle společnosti GoEuro, která se zabývá cestovním průmyslem, vytváří Premier League příjem spojený s cestováním za zápasy ve výši 447,7 milionů liber ročně. Nejvyšší anglická soutěž se může pochlubit čtrnácti miliony diváky za sezonu, desetinu z nich však na stadionech netvoří fanoušci z města, kde mužstvo hraje.
Největší dopad má fotbalová turistika na Londýn, kde hraje šest z 20 klubů v Premier League (Arsenal, Chelsea, Crystal Palace, Tottenham, West Ham United a Fulham). Fanoušci, kteří přijíždějí do hlavního města Velké Británie za fotbalem, generují ročně příjem ve výši téměř 135 milionů liber.

Pět anglických měst, která nejvíc vydělávají na cestovním ruchu spojeném s fotbalem.
Druhým městem, které nejvíc profituje z fotbalové turistiky, je Manchester (69,8 milionů liber), na třetím místě figuruje Liverpool (43,9 milionů liber). Do výpočtu zahrnula společnost GoEuro náklady spojené s výdaji na dopravu, ubytování, jídlo a nápoje.
V porovnání s dalšími čtyřmi prestižními fotbalovými soutěžemi ční Premier League vysoko nad všemi ostatními. Druhá je německá Bundesliga, která vytvoří díky fotbalovému cestovnímu ruchu přibližně poloviční příjem.

Roční příjmy spojené s fotbalovým cestovním ruchem v pěti nejprestižnějších evropských fotbalových soutěžích.