Další rána pro Spartu. Tři hráči, kteří kvůli kartám nebudou hrát v Příbrami

Na Spartu se valí jedna pohroma za druhou. Letenští prohráli dva zápasy v řadě, v neděli navíc doma nestačili na Teplice a v posledním utkání podzimu proti Příbrami budou postrádat další hráče.

Sparta je v tabulce až pátá, 15 bodů ze vedoucí Slavii. Podzim letenští totálně zpackali a mají už jen jednu šanci, jak jej alespoň částečně ukončit se ctí. Jenže u toho nebudou tři vykartovaní hráči základní sestavy. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Guélor Kanga

Guélor Kanga Stanciu MICHAL RŮŽIČKA  MAFRA  Profimedia.jpg

Guélor Kanga patří k nejlepším hráčům Sparty. Je motorem týmu, ovšem pouze, když je na hřišti. Letos totiž z 18 zápasů už pět vynechal a kvůli vyloučení na Slovácku nebude hrát ani v příštím kole na půdě Příbrami. Svou podzimní sbírku šesti branek a jedné asistence tak záložník z Gabonu už nerozšíří. Sparta dokáže hodně pomoct, ale také ji pořádně oslabit.

Foto: MICHAL RŮŽIČKA / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 3 / 4

Srdjan Plavšič

Srdjan Plavšič Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Spartě bude chybět i Srdjan Plavšič. Třiadvacetiletý srbský rychlík má pevné místo v sestavě, na kontě má i jeden gól a dvě nahrávky. Kdo ho na levém kraji zálohy nahradí? Sparta má několik variant – jenže Josef Šural, Bogdan Vatajelu ani Mihailo Ristič v posledních kolech moc nehrají…

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 4

Nicolae Stanciu

Nicolae Stanciu Tetteh Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Nejen, že Sparta bude ve středu zálohy postrádat Kangu, ale chybět bude i další motor – po podzimu už má i Nicolae Stanciu. Rumunský záložník, který se před rokem stal nejdražším hráčem ligy, je sice momentálně z formy, proti Teplicím zazdil obří tutovku, stále ale patří ke klíčovým hráčům týmu. Vždyť letos dal čtyři góly a přidal šest nahrávek.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud