Další proměna ve Spartě. 7 cizinců, kteří v zimě opustili letenskou kabinu

Další proměna ve Spartě. 7 cizinců, kteří v zimě opustili letenskou kabinu

Další proměna ve Spartě. 7 cizinců, kteří v zimě opustili letenskou kabinu

Sparťanský kádr se v zimě znovu proměnil. Na Letnou přišly čtyři nové zahraniční posily a z klubu několik hráčů odešlo. Kromě Lukáše Marečka i sedm cizinců.

getfile.jpg

Sparta v létě mohutně nakupovala a přivedla jedenáct nových posil ze zahraničí. Jenže Vukadin Vukadinovič ještě před začátkem sezony zamířil zpět do Zlína a v zimě letenskou kabinu opustily další nedávné posily. Ze Sparty nyní odešlo dokonce sedm cizinců. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

Néstor Albiach

Néstor Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Tvořivý španělský záložník přišel na Letnou před rokem z Dukly, ale i vinou zdravotních problémů toho moc neodehrál. Na podzim zasáhl jen do čtyř zápasů a na jaře šanci nedostane. Měl by odejít na hostování do Mladé Boleslavi.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 8

Jonathan Biabiany

Jonathan Biabiany SParta 2.jpg

Stramaccioni o něj hodně stál, Jonathana Biabianyho vedl v Interu Milán a nakonec se mu ho povedlo přivést i na Letnou. Francouzský křídelník zaujal svou rychlostí, nic dalšího ale nepředvedl. Do Sparty přišel na hostování, které by se v případě zisku titulu změnilo v přestup za více než sto milionů korun. Ve 14 zápasech ale nedal ani jeden gól a v zimě se vrátil na San Siro.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 8

Martin Dúbravka

Martin Dúbravka Sparta  Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Slovenský reprezentační gólman přišel do Sparty v létě zadarmo z Liberce. Na Letné se stal novou jedničkou a především svými výkony v národním týmu zaujal manažera Newcastlu Rafaela Beníteze. Ten ho přivedl do Premier League a Martin Dúbravka v premiéře vychytal výhru proti Manchesteru United. Sparta za něj dostane celkově 153 milionů korun.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 8

Marc Janko

Marc Janko Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Když na Letnou v létě přicházel, čekaly se od něj branky, kupa branek. Jenže angažmá rakouského kanonýra se proměnilo v propadák. Bývalý forvard Twente, Porta či Basileje nastoupil do pěti ligových zápasů, ani jednou nebyl v základu a dal jediný gól. Sparta se ho chtěla zbavit už v létě, odešel ale až v zimě a posílil Lugano.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

 

Pokračování 6 / 8

Vjačeslav Karavajev

Vjačeslav KAravaev Sparta.jpg

Ještě loni byl nejlepším hráčem Sparty a neodmyslitelným článkem základní sestavy. Po Stramccioniho příchodu se ale jeho pozice změnila a na pravý kraj obrany se postavil Ondřej Zahustel. Vjačeslav Karavajev měl už v létě namířeno do Lokomotivu Moskva, nakonec si v zimě plácl s Arnhemem.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 7 / 8

Tiémoko Konaté

Tiémoko Konaté.jpg

Krajní záložník z Pobřeží slonoviny si chtěl v létě roku 2016 vytrucovat přestup do Steauy Bukurešť. Místo toho byl na podzim poslán do juniorky a do A týmu se vrátil až na jaře. Letos se však na hřiště nepodíval a pro Stramaccioniho byl nepotřebný. Přesto Tiémoko Konaté zůstával na Letné. Až teď se odhodlal ke změně dresu a míří do Mladé Boleslavi

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 8 / 8

Georges Mandjeck

Georges Mandjeck Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Ve Spartě čekali, že kupují nového Michaela Ngadeua. Jenže Georges Mandjeck na výkony svého krajana z Kamerunu, který patří k oporám Slavie, nenavázal a na podzim byl jedním z nejhorších hráčů Sparty. Zasáhl jen do deseti zápasů a odešel do Mét, odkud přišel na Letnou za 34 milionů korun. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud